Ohlasy ČF2

Jsem rád, že je stav 1:1, oddechl si Tomáš Slovák

Plzeň – Druhé čtvrtfinálové utkání musela Plzeň vyhrát, pokud nechtěla jet do Brna za velmi nepříznivého stavu. Tento cíl splnili domácí do puntíku. Značně zlepšeným výkonem porazili Brno a srovnali stav série. „Předvedli jsme úplně jiný výkon, včera to bylo špatné,“ kvitoval zlepšení a výhru i obránce Tomáš Slovák, který otevřel v dnešním utkání skóre.

Tomáš Slovák: Je třeba vyhrávat osobní souboje, na krásu se nehraje

Plzeň po včerejším zápase musela zlepšit téměř všechno. Věděl to i obránce a první střelec zápasu Tomáš Slovák. „Byl to od nás úplně jiný výkon. Včera to bylo špatné. Dneska o 180 stupňů lepší výkon od každého jednotlivého hráče. Hlavně to byl zápas Matěje Machovského, hodně nás podržel a my jsme dali nějaké góly,“ pochválil všechny své spoluhráče a hlavně gólmana indiánů. Stejný kousek museli předvést Škodováci i v loňské sezóně. Také v play-off 2013 prohráli na domácím ledě první čtvrtfinále. „Vůbec nad tím nepřemýšlím, jak to bylo loni,“ zamítl Slovák srovnání se soubojem proti Litvínovu. „Jsem rád, že není stav 0:2 ale 1:1. Teď se musí předvést oni, budou hrát doma,“ hází pomyslnou rukavici hráčům Komety. Hlavně v prvních dvou třetinách Škodovka svého soka jasně přehrávala. Poměr střel 26:12 po čtyřiceti minutách mluví za vše. „První dvě třetiny neměli šance. Ale ve třetí jsme měli nepochopitelné vyloučení, když vedeme 4:0 a 4:1. A potom měli nějaké šance. Ale zápas už byl rozhodnutý,“ našel chyby na výkonu domácích Slovák.

Kromě zlepšené produktivity, Plzeň také podstatně přitvrdila. „Play-off se nehraje na krásu. Sice se to opakuje pořád dokola, ale je to prostě tak. Hraje se o každý metr. Vyhrávat osobní souboje jeden na jednoho, to je základní kámen našeho úspěchu. Je jedno, jestli jsou to souboje v obranném nebo útočném pásmu,“ popsal dnešní recept Plzně na Kometu. Jedno se ale Plzni nepodařilo. Opět neubránila šikovného útočníka Vojtěch Němce. Podle Slováka si ho ale obránci nijak zvlášť nevšímali. „Brno má v každé lajně šikovné útočníky. Například ve čtvrtém útoku hraje můj kamarád Libor Pivko, i on je výborný hráč dopředu i dozadu. Nesmíme se soustředit jen na jednoho, musíme dávat pozor na všechny,“ zakončil obránce Škodovky.

Matěj Machovský: Mě jen tak něco nerozhodí, ať do mě klidně jdou

Podle Tomáše Slováka byl on tím jazýčkem na vahách, který naklonil výsledek na plzeňskou stranu, když pochytal hlavně ve třetí třetině brněnské šance. Matěj Machovský s tímto tvrzením ale nesouhlasil. „Hlavně nám pomohlo, že jsme se dostali do vedení. To náš všechny nakoplo a hrálo se nám líp,“ našel jinou příčinu úspěchu svého týmu. Naopak se ještě vrátil ke včerejšku, kdy byl na sebe hodně naštvaný. „Včera se mi chytalo špatně, dvakrát ujeli a hned dali dva góly. Byl jsem z toho špatný. Taky jsem se hned sbalil a šel po zápase domů, byl jsem z našeho výkonu znechucený,“ připomenul včerejší neslavný výsledek Machovský. Naopak dneska si po prvních úspěšných zákrocích i radostí povyskočil. „Byl jsem rád, že se mi něco povedlo, zaradoval jsem se z úspěšných zákroků. Je třeba dostat se do pohody,“ usmíval se po zápase plzeňský gólman. Celkem si připsal úspěšných zákroků třiadvacet.

Ve výhru v dnešním zápase hráč s číslem třicet pět pevně věřil. „Potvrdilo se, že první vyhrání z kapsy vyhání. Včera jsme se vlastně porazili sami úplně zbytečnými chybami, Brno pak už jen bránilo. Dneska jsme jim ukázali, jakou máme sílu a zaslouženě vyhráli,“ řekl po utkání plzeňský brankář. Čím víc čas utkání plynul, tím více musel Machovský čelit střetům s brněnskými hráči. „Tohle je play-off , s tím se musí počítat. Poslední tři roky jsem byl v Kanadě, tam do vás jsou pořád, ať se hraje play-off nebo ne. Dneska jsem jim ukázal, že mě nic nerozhodí – ani nadávky, ani když do mě půjdou. Určitě jste si všimli, že jsem tam lehce podrazil Libora Pivka, on mi to dal potom taky párkrát sežrat, když jel do útočného pásma, nesnažil se přede mnou nijak brzdit. Šel do mě,“ rozpovídal se Machovský s tím, že s tímhle si na něj soupeř rozhodně nepřijde. On bude plzeňskou branku strážit stůj co stůj.