Návštěva ve FN Plzeň

Hokejisté navštívili pacienty na dětské ortopedii

Plzeň - Trio hráčů Ondřej Kratěna, Petr Kadlec a Pavel Kašpařík spolu s generálním manažerem týmu Martinem Strakou zavítali poslední říjnovou středu na dětské oddělení klinky ortopedie a traumatologie FN Plzeň.

Hokejisté HC Škoda Plzeň svou dnešní návštěvou dětského oddělení na Klinice ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí potěšili malé pacienty Fakultní nemocnice Plzeň: „Chtěli jsme udělat radost dětským pacientům , povzbudit je v jejich léčbě a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici," řekl kapitán hokejového klubu Ondřej Kratěna.

Hokejisté v čele s kapitánem A-týmu Ondřejem Kratěnou přinesli dětem drobné dárky – oblíbené knihy, pastelky, omalovánky, puzzle a nezapomněli podepsané dresy, ze kterých měli kluci i holky velkou radost. Společně strávili více než hodinu a povídali si nejen o pobytu v nemocnici, ale hlavně o tom, co mají děti rádi a na co se těší.

Zástupci nemocnice a HC Škoda Plzeň se domluvili na pravidelných návštěvách u dětských pacientů napříč všemi odděleními. Od dětské ortopedie, přes chirurgii, ORL, infekční a kožní kliniku, dětskou hematoonkologii, celou dětskou kliniku až po urologii. Nezapomenou ani na děti na dětské neurochirurgii, neurologii, psychiatrii a stomatologii. Kapitán Kratěna se svými spoluhráči plánuje navštívit malé pacienty i v období svátků, aby chvíle, kdy nemohou být doma se svými blízkými a kamarády, byly trošku zpestřené.

Ředitel FN MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. je velkým hokejovým fanouškem, zároveň tátou malých dětí a dodává: „Jsme nabídkou plzeňských indiánů velmi potěšeni a věřím, že pravidelné návštěvy hokejistů rozzáří dětské oči nejednoho malého maroda. Děti jsou to nejcennější, co v životě máme a jsem moc rád, že jim touto cestou můžeme nemocniční léčení zpříjemnit."

Fakultní nemocnice děkuje HC Škoda Plzeň za spolupráci, fandí plzeňským hokejistům v letošním kole hokejové extraligy a přeje, aby se slavné vítězství extraligy 2012/2013 zopakovalo.

FOTOGALERIE ZDE!