Ohlasy 43. kolo

Slavia hrála výborně, uznal plzeňský bek Jakub Jeřábek

Plzeň - Modrobílá družina zdolala Slavii 5:3. Výkon sešívaných ale pochválil Jakub Jeřábek. "Slavia hrála výborně, hodně se po nás snažila jít a napadat. Byli hodně nepříjemní," uznal druhý nejproduktivnější obránce soutěže. Na tiskové konferenci byl přítomen i Václav Pletka, ve středu ještě indián, dnes už ovšem slávista.

Skóre zápasu se přelévalo ze strany na stranu. Podle mnohých byl klíčový závěr druhé třetiny, kdy Plzeň během 81 sekund otočila z 2:3 na 4:3. "Nicky Johnson, který dnes odehrál fantastické utkání, vymyslel svůj gól úplně nádherně. Hned po něm to tam propálil Kuba Lev. Myslím si tedy, že ten konec druhé třetiny rozhodl," souhlasí s tímto tvrzením Jakub Jeřábek. Před tímto momentem ale Plzeň během necelých dvou minut ztratila vedení 2:1. Jeřábek byl u obou gólů, stejně tak ale dnes do svých statistik připočte dvě asistence. "Po mých hloupých chybách jsme dostali dva góly, to už se nesmí stávat, mohlo by nás to totiž připravit o zápas," řekl plzeňský odchovanec. "Pocity z výkonu mám určitě rozporuplné. Co se týče mých dvou asistencí - ta první, to byl nacvičený signál, a ta druhá, to už jsem jen posunul Nickovi, který vykouzlil parádní gól."

Jakub Jeřábek

post: obránce
góly: 0
asistence: 2
střely: 2
hity: 2
čas na ledě: 23:14
+/-: -1

Jeřábek uznal, že zápas možná ovlivnila nedávná smrt Václava Straky. Za něj se před zápasem držela minuta ticha a podle trenérů domácích to na výkonu bylo trochu poznat. "Byla to taková srdeční záležitost," poznamenal asistent kouče Ladislav Čihák. "Je možné, že nás to nějakým způsobem svazovalo, ale s tím jsme se museli poprat," doplnil Jeřábek.

Celkově to ovšem podle plzeňského obránce byl těžký zápas. "My si hlavně ty zápasy umíme vždy hezky zkomplikovat. Slavia hrála výborně, hodně se po nás snažila jít a napadat. Byli hodně nepříjemní," pochválil soupeře. "Po dlouhé době se nám ovšem podařilo, že třetí třetina byla odehraná docela v klidu. Tedy až na pár závarů. Pak na konci ujel torpédo Ján Sýkora a bylo hotovo," doplnil Jeřábek. Ján Sýkora díky této brance dovršil již svůj třetí hattrick v sezoně a protlačil se tak do první desítky kanadského bodování extraligy.

Ve středu hráč Plzně, dnes ovšem v dresu Slavie. Tento popis pasuje na jediného muže - na Václava Pletku. Ten totiž k sešívaným odešel hostovat do 30. dubna. Dnes tedy na led vyjel v dresu soupeře, přesto ho fanoušci Škodovky vřele přivítali. "Je krásné, že na mě lidi nezapomněli," nechal se slyšet. "Je moc příjemné, když skoro celý stadion řve vaše jméno. Já jim jen chci poděkovat za všechny ty roky. Prožil jsem tu krásných tři a půl roku."

Pletka přiznal, že to byl emočně jeden z nejtěžších zápasů v kariéře. "Člověk si říká, že si to nebude připouštět, ale když pak přijíždí do Plzně, tak to na něj padne. Přijde na ten stadion, kde strávil nějakou dobu, vyhrál tu i titul. Je to takové zvláštní, když jsem ve středu byl ještě tady, ale dnes už proti těm stejným klukům hrál," uznal Pletka. "Ale jak se vhodí bule, člověk se zapálí do hry a už na to nemyslí."

Václav Pletka

post: útočník
góly: 0
asistence: 0
střely: 2
hity: 1
čas na ledě: 18:23
+/-: +1

Při položení otázky, jestli bylo pro Plzeňské výhodou znát, jak Pletka hraje, zrovna čerstvá posila Slavie vcházela do místnosti. Se slovy, "Tak to si poslechnu", od Jeřábka uslyšel odpověď: "Výhodou nevím, ale určitě jsme si na něj museli dát pozor. Hlavně v prostoru před brankou, tam je totiž jeden z nejlepších v lize." Žádné sázky se svými bývalými spoluhráči ale Pletka před zápasem neuzavíral. "Člověk byl takový rozlítaný, najezdil hodně kilometrů. Nebyl na to ani čas."

A jak Pletka vnímal svůj odchod z Plzně? "Abych pravdu řekl, po zápase ve Varech jsem cítil, že asi něco přijde. Hrál jsem tam jen sedm minut, což nebylo příjemné. Říkal jsem si, že se asi něco děje," prozradil mladoboleslavský odchovanec. "Teď jsem už ve Slavii a budu bojovat za ní. Doufám, že z hokeje zase začnu mít radost a že mě to bude bavit. Snad mančaftu pomohu k tomu, abychom mohli být na konci sezony spokojeni."