Ohlasy 2. předkolo

Dnes vyjel na led úplně jiný tým, chválil Mário Bližňák

Indiáni ve druhém předkole zabrali a porazili Mladou Boleslav 2:1, čímž dokázali srovnat stav série. "Ze včerejší prohry jsme se poučili, dnes vyjel na led úplně jiný tým," pochvaloval si Mário Bližňák. "Řekli jsme si, jak se to play-off má hrát. A dnes jsme to také konečně předvedli," dodal Jakub Jeřábek.

Do předkola vstoupili Plzeňané prohrou 4:5. Slovenský forvard Mário Bližňák si ale myslí, že jim tato prohra paradoxně pomohla. "Protože jsme se z toho poučili," odůvodnil svou tezi. "Dnes vyjel na led úplně jiný tým, pokud takto budeme pokračovat dále, máme šanci postoupit." A jak to viděl plzeňský obránce Jakub Jeřábek? "Něco jsme si k tomu řekli. Hlavně ti starší kluci nám řekli, jak se má hrát play-off - že je třeba hrát úplně jinak, lítat po ledě a padat do všeho po hubě. Dnes jsme to konečně předvedli. Včera jsme předváděli spíše takové kraviny," myslí si odchovanec Škodovky.

Mário Bližňák

post: útočník
čas na ledě: 19:36
góly: 0
asistence: 1
trestné minuty: 0
hity: 2
střely: 0

Do utkání ale Plzeň nevstoupila nejlépe - právě Jeřábek byl totiž po 42 sekundách vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí. "Moc jsem tomu nepomohl, ale naštěstí kluci to zahráli výborně," vyjádřil se k tomu. Domácí se totiž prosadili a šli do vedení, z přečíslení 2 na 1 skóroval Hollweg. "Chvilku jsem na něj počkal a on to perfektně zakončil," popsal situaci Bližňák, jenž mu nahrával. "Podobně nám to vyšlo už v Pardubicích (16. 1., gól na 0:3 - pozn. red.)."

Poprvé v sérii tak Západočeši vedli, soupeř ale velmi nepříjemně kousal. "Boleslav je výborné mužstvo," uznal kvalitu soupeře Jeřábek. "Oni se snažili pořád hrát ten svůj hokej. Chodili nás napadat i ve dvou hráčích. V tom jsou velmi nepříjemní." Právě obránci tento styl hry soupeře velmi vnímají a je pro ně opravdu těžké se s ním vypořádat. "Hlavně je třeba rychle startovat na puky a dobře s nimi nakládat. Křídla nám také musí vytvořit nějakou šanci jim nahrát, což si myslím, že se nám až na třetí třetinu dařilo dobře," řekl Jakub Jeřábek.

Druhou branku přidal Nicholas Johnson v 10. minutě. O oba zásahy se tak postarali američtí hráči. "Oba měli navíc před zápasem co říct, ta energie z nich opravdu sršela," pochvaloval si plzeňský bek, který hraje s číslem 5. "Předali to na celý mančaft." Ryan Hollweg ovšem není zrovna typickým střelcem, jeho hlavní předností je velká bojovnost pro tým. "O tom a o srdíčku je celé play-off," myslí si Bližňák. "Ryan to ukazuje každý zápas, je velmi důležitý pro mužstvo. Čiší z něj obrovský charakter."

Jakub Jeřábek

post: obránce
čas na ledě: 22:09
góly: 0
asistence: 1
trestné minuty: 4
hity: 1
střely: 0

V 52. minutě Mladá Boleslav dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Skvělou rychlost při vlastním oslabení předvedl Martin Látal, který posléze procpal puk do branky. "Nechali jsme si dát hloupý gól," popsal danou situaci Bližňák, který byl v tu dobu také na ledě. "Naštěstí jsme to pak ubránili v pohodě. Sice tam měli tlak, ale žádné větší šance."

Nyní Plzeňany čeká dvojzápas v Mladé Boleslavi. Nejprve v sobotu, poté v neděli. Mário Bližňák prozradil, že tam chtějí hrát podobně jako dnes. Jakub Jeřábek si ale myslí, že je přecijen potřeba něco změnit. "Budeme se muset více soustředit na obranu a hrát jednoduše," řekl. Do Boleslavi se těší i na atmosféru. "Tam je vždycky taková specifická. Mají tam menší zimák, lidi jsou blízko mantinelů a dělají super atmosféru."

Hraje se v sobotu i v neděli, oba zápasy začnou v 17:30. Tak držte modrobílým palce!