Začátek přípravy

Letní příprava na nový ročník zahájena. K týmu se vrací Pejchar

Hokejoví indiáni mají za sebou první den přípravy na nadcházející sezónu. S týmem trénovaly nové posily - Jaroslav Kracík a Tomáš Pitule. Do mužstva se po roce a půl v Rusku vrací trenér brankářů Rudolf Pejchar.

Hráči HC Škoda Plzeň dnes zahájili přípravu na extraligovou sezónu 2015/2016. Do ní se zatím zapojilo 21 hráčů. „V rámci přípravy chceme ideálně zkombinovat běh, kolo a posilovnu. Plánujeme také míčové hry, například fotbal. Během léta plánujeme dvakrát soustředění na Šumavě v Železné Rudě,“ popisuje Michal Straka, hlavní trenér HC Škoda Plzeň.

Individuální přípravu mohou absolvovat ti zkušenější borci. „Sami se budou připravovat Ondřej Kratěna, Petr Kadlec. Dovolenou má zatím Nicholas Johnson a Ryan Hollweg, k mužstvu se připojí později. Jsou to všechno hráči, kteří vědí, jak své tělo na sezónu nejlépe nachystat,“ uvádí Michal Straka.

S týmem již se připravují posily Tomáš Pitule a Jaroslav Kracík. Tomáš Pitule byl pořád kmenovým hráčem HC Škoda Plzeň, loňský rok strávil hostováním na Kladně. „Měl jsem o 200 procent větší vytížení než v Plzni, hrál jsem přesilovky, s tím se automaticky objevily i bodíky v kanadském bodování. Na Kladně jsem byl spokojený, ale rád se vracím domů. Podle prvních informací bych měl hrát s Ryanem Hollwegem. Budu se snažit odvést pro Plzeň co nejlepší práci,“ uvedl plzeňský odchovanec Tomáš Pitule. Dvaatřicetiletý Jaroslav Kracík odešel z Plzně v roce 2010. Naposledy působil ve druhé německé lize v týmu Riessersee.

„Plzeň se hodně omladila a moc kluků zatím neznám. Nabídka od Martina Straky mě moc potěšila a chci všem ukázat, že na to pořád mám,“ uvedl hráč, který nastupoval i za extraligové týmy Mladé Boleslavi a Litvínova.

Do Plzně se po roce a půl stráveným v ruském týmu Chanty-Mansijsk vrátil Rudolf Pejchar, trenér hokejových brankářů. „S Martinem jsme byli domluvení, že když nedostanu odpovídající nabídku v Rusku, vrátím se do Čech. Jiné mužstvo než Plzeň nepřipadalo do úvahy. Mužstvo znám. Matěje Machovského jsem do týmu přivedl a byl jsem s ním, i přes angažmá v Rusku, v kontaktu,“ uvedl Rudolf Pejchar s tím, že ještě musí sehnat třetího kvalitního brankáře.