Pavel Vostřák trenérem

Pavel Vostřák bude trénovat hokejisty Klatov!

Plzeňská hokejová legenda Pavel Vostřák bude od příští sezóny trénovat hokejisty týmu HC Klatovy, se kterým mají plzeňští indiáni podepsaný kontrakt o spolupráci jak u A-týmu, tak mládeže.

„Klatovy jsou naším partnerským klubem. Kde hraje celá řada mladých a nadějných hráčů. Pavel Vostřák pro ně bude autoritou, ze které budou mít tito hráči respekt. Věříme, že se mu podaří vychovat hokejisty, které využijeme i u nás v Plzni,“ uvádí Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň.

V rámci spolupráce v klatovském kádru stabilně nastupují hráči širšího kádru HC Škoda Plzeň. „Trénování mě nikdy nelákalo. Zkusil jsem to loni s mladším dorostem v Třemošné a díky jejich nadšení mě to chytlo. Kontakt s plzeňským klubem a s Martinem Strakou jsem nikdy neztratil. Nabídku trénovat jsem dostal od Martina. V týmu Klatov je hodně skvělých juniorů z Plzně, budou tu mít ideální příležitost hrát a připravovat se. Chci ukázat talentovaným klukům cestu z Klatov do extraligy,“ uvádí Pavel Vostřák.

Ten na západě Čech strávil většinu své bohaté hokejové kariéry, během které si hokej zahrál také ve Finsku, ve Švýcarsku, v Německu a na Slovensku. S hokejem aktivně skončil v sezóně 2013/2014 v nižší německé soutěži.