Dominik Simon odchází

Dominik Simon podepsal smlouvu s Pittsburghem Penguins a opouští Plzeň

Dominik Simon, který zazářil na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě, se dočkal vytouženého kontraktu v zámoří. V týmu, kde dříve působil i Martin Straka nebo Jaromír Jágr, podepsal dvoucestnou nováčkovskou smlouvu. S hokejovou Plzní se tak po jedné sezóně loučí.

Dvacetiletý útočník českého národního týmu Dominik Simon dostal nabídku dvoucestné nováčkovské smlouvy, kterou využil. Splnil si tak jeden z hokejových cílů a snů většiny hokejistů, kterým je šance zahrát si v NHL. Jako první jsme o tom ve středu večer informovali na našich sociálních sítích, informaci později potvrdil i klub Pittsburgh Penguins.

Simon strávil v Plzni jednu sezónu, fanouškům se však určitě zapsal do paměti. Vstup do ročníku mu sice nevyšel, i přesto přišla pozvánka k reprezentačním zápasům. Postupem času se mladý útočník dostával do formy a stal se tahounem týmu. Sezónu dokončil s bilancí 19 vstřelených gólů a 14 finálních přihrávek, byl tak třetím nejlépe bodujícím hráčem Škodovky. Spolu s Jakubem Lvem byl také jediným hráčem, který odehrál všech 52 zápasů základní části.

Simonova sezóna však zdaleka neskončila s koncem účinkování Plzně v předkole play-off. Nadějný střelec dostal pozvánku do přípravného kempu národního týmu před domácím šampionátem, kterou nakonec proměnil ve start na toužebně očekávaném turnaji.

Český tým na domácím mistrovství světa sice na medaili nedosáhl a skončil na nepopulárním čtvrtém místě, Dominik SImon ale patřil k příjemným překvapením turnaje. Připsal si celkem šest bodů za jeden gól a pět nahrávek. Zaujal tak mnoho skautů zámořských klubů, kteří do Prahy a Ostravy přijeli pozorovat talenty z celého světa.

„Podával výborné výkony, nikdy nezklamal. Vždy splnil to, co jsme od něj chtěli, ať již hrál v první nebo ve čtvrté lajně. Je to nesmírně pracovitý a pokorný hráč," říká asistent Plzně i národního mužstva Jaroslav Špaček.

V draftu si jej nakonec v pátem kole vybral bývalý tým Martina Straky, Pittsburgh Penguins. Tučňáci tento týden Dominikovi nabídli dvoucestnou nováčkovskou smlouvu, Simon tak další sezónu začne v týmu Wilkes-Barre/Scranton Penguins.

Dneska jsem podepsal dvoucestnou smlouvu s Pittsburghem! :-)

Posted by Dominik Simon on Wednesday, July 15, 2015

"Je dál než ostatní kluci. Je přitom rok narození 94," komentoval asistent generálního manažera Tom Fitzgerald smlouvu s českým útočníkem pro oficiální web Pens. "Měl jsem šanci ho sledovat na jaře na MS. To, jak ve svém věku hraje, upoutá vaši pozornost."

„V Plzni jsem byl maximálně spokojený. Nebylo to pro mě lehké rozhodnutí. Ale NHL byl můj sen od čtyř let. Kývl jsem na nabídku, která už by třeba nikdy nepřišla. Díky všem plzeňským fanouškům za podporu. Byli a jsou vážně skvělí,“ uvádí Dominik Simon.

Generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka se nebrání případné další spolupráci v dalších letech. „Pokud se mu nebude dařit za mořem, rádi ho přivítáme zpátky v Plzni. Dominik ví, že dveře má u nás otevřené. Zanechal tu ten nejlepší dojem,“ uvádí Straka. Společně s Tomášem Vlasákem teď mají důležitý úkol najít za Dominika Simona náhradu. „Nevěděli jsme, jak jeho jednání s Pittsburghem dopadnou. Teď můžeme jednat. Chceme do týmu přivést minimálně ještě jednoho útočníka a obránce. Jednáme s hráči u nás i za mořem,“ uvádí sportovní manažer indiánů.