Změny v kádru

Marcel Hossa a Ján Sýkora míří do Třince, opačným směrem jde Erik Hrňa

Plzeň - Slovenský útočník Marcel Hossa, který na západ Čech přišel před začátkem letošní sezóny, odchází do kádru třineckých Ocelářů. Kromě Marcela Hossy odchází také Ján Sýkora, který míří rovněž do kádru Ocelářů v rámci výměny minimálně do konce ledna za Erika Hrňu.

Marcel Hossa odehrál za Škodu celkem 20 zápasů, ve kterých si připsal 16 bodů za osm gólů a stejný počet asistencí. S 35 trestnými minutami byl nejtrestanějším hráčem týmu. Čtyřiatřicetiletý rodák z Trenčína měl výborný vstup do sezóny, když bodoval v prvních šesti duelech Tipsport extraligy, následně už se mu tolik nevedlo i kvůli zranění třísel, které jej připravilo o osm utkání.

„Na Plzeň budu vzpomínat jedině pozitivně. Není to poprvé v mé kariéře, kdy se v průběhu sezóny stěhuji do jiného týmu. To je hokej a i tohle k tomu prostě patří. Nezastírám, že bych v Plzni rád pokračoval, ale kdo mě zná, tak tu změnu pochopí. V Plzni jsem sice nebyl dlouho, ale za tu krátkou dobu jsem tu získal řadu kamarádů a určitě se do Plzně rád vrátím,“ říká ke svému odchodu slovenský útočník, který se v sezóně 2009/10 stal nejlepším střelcem KHL.

K odchodu Marcela Hossy se vyjádřil i sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „V první řadě bychom chtěli Marcelovi poděkovat. Byl pro nás přínosem a samozřejmě jsme věděli, že ve smlouvě má klauzuli, že může odejít. To je hokej a stává se to. Jeho rozhodnutí respektujeme a nyní usilovně pracujeme na náhradě za něj,“ uvádí Tomáš Vlasák.

Další změnou je odchod Jána Sýkory taktéž do kádru třineckých Ocelářů, kam míří výměnou do konce ledna za jiného útočníka Erika Hrňu. „Jánko Sýkora se v letošní sezóně trápil a chceme mu pomoc, aby se opět nastartoval. Stejně tak Erik Hrňa jako celý Třinec neprožíval povedené období, ale věříme v schopnosti a střelecké umění, které v sobě má. Věříme, že tato výměna pomůže oběma hráčům i klubům,“ říká k výměně sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Sedmadvacetiletý rodák ze Vsetína Erik Hrňa se v loňské sezóně stal nejlepším střelcem celé soutěže, v letošním roce ale zůstává za očekáváním, když skóroval pouze třikrát. Dva z těchto gólů byly v utkání proti Plzni. Hrňa přichází do Plzně na hostování do konce ledna, ale oba kluby se dohodly, že v případě zájmu všech stran může dojít k prodloužení hostování až do konce sezóny.

FOTO: Marian Ježowicz - hcocelari.cz