Ohlasy PCE

Potřebovali jsme doma vyhrát i kvůli fanouškům, říká navrátilec Hollweg

Plzeň - Západočeši počtvrté v sezoně porazili Pardubice. V kabině byly tak důvody ke spokojenosti, což na tiskové konferenci potvrdila dvojice Ryan Hollweg - Matěj Beran. Oba především uznali, že dnešní vítězství bylo důležité i pro fanoušky.

Ryan Hollweg se do sestavy vrátil po dlouhé době, naposledy totiž hrál před 25 koly! „To rozhodnutí bylo jen na mně. Moje koleno se ale zlepšovalo den ode dne. Už jsem cítil, že je v pořádku a že s ním není problém,“ popsal oblíbenec fanoušků své rozhodnutí. „Navíc když Indrák a Kubalík nemohli hrát... Bylo to super. Dlouho jsem nehrál a řekl jsem si, že nejlepší způsob, jak se vrátit zpátky do tempa, bude začít hrát,“ dodal.

Dalším překvapením pro plzeňské fanoušky bylo nasazení Matěje Berana do první formace. Podle slov trenéra Michala Straky si ho famózní nahrávač Jaroslav Kracík k sobě vyžádal sám. „Včera mi to Kráca říkal na obědě. Věděl jsem, že když Míra hrát nebude, tak tam budu já. Ale nervózní jsem nebyl, protože nemám co ztratit. Navíc s Jardou Kracíkem je to vždy super, má výborné nahrávky a já jsem se snažil jen hledat prostor,“ poděkoval svému spoluhráči Matěj Beran.

Ten tak otevřel v osmnácté minutě skóre zápasu. Ve svém dvaačtyřicátém utkání se tak konečně dočkal první extraligové trefy. „Velká úleva!“ raduje se. „Čekal jsem na to hodně dlouho, takže jsem rád, že mi to konečně spadlo.“ Puk mu samozřejmě posléze spoluhráči přivezli na střídačku a Beran už plánuje, kde si ho doma vystaví. „Doufám, že mi ten gól pomůže. Na mně je jen to, abych makal a doufal, že dostanu další šanci. Na tom času na ledě hodně záleží.“

@bery81 s pukem, kterým vstřelil první gól v @telh_cz 🐏👏⭐️ #PLZvPCE #TELH

Fotka zveřejněná uživatelem HC Škoda Plzeň (@hcplzen),

Plzeňského útočníka s číslem 84 na dresu s okřídleným šípem samozřejmě čeká nějaký poplatek do kabiny. „Bude to hodně drahý,“ směje se. „Dnes večer jdeme v pěti na večeři, tak už tu budu platit. Pak tam bude i nějaká svačinka,“ doplnil Beran.

Na konci druhé třetiny byl zápas velmi vyhrocený. Plzeňský Jakub Lev dostal trest do konce utkání, strhlo se i několik šarvátek. „Možná bylo dobře, že jsem byl na střídačce,“ vtipkoval Hollweg. „Celý zápas jsem chtěl hrát tvrdě tak, jak je mým zvykem. Moc jsem si vážil podpory fanoušků. Bylo ale důležité hrát v rámci pravidel a být prospěšný týmu!“ upozorňuje.

Podle Matěje Berana návrat Hollwega týmu hodně pomohl. „Soupeři k němu mají velký respekt, v oslabení mám hodně pomohl. S Machym to byl náš dnešní nejlepší hráč,“ pochválil ho.

Oba hráči na tiskové konferenci vnímali vítězství jako velice důležité i pro fanoušky indiánů. „Tu výhru jsme potřebovali nejen kvůli nám, ale i kvůli nim. Celkově jsme odehráli dobrý zápas, hlavně při hře pět na pět. Důležité bylo, že jsme ubránili ta oslabení. Hodně nás podržel i Machy,“ chválil Ryan Hollweg. „Strašně důležitá výhra. Hlavně jsme chtěli napravit tu sérii tří domácích porážek. Přáli jsme si vyhrát kvůli lidem,“ zakončil hodnocení Matěj Beran.

Další zápas čeká Plzeňany na ledě lídra z Liberce. Bude se zcela jistě jednat o těžkou zkoušku, tak držme Západočechům palce, aby navázali na dvojici vítězství!