Ohlasy LIT

Byla to z naší strany křeč, přiznává Branislav Kubka

Litvínov – Plzeňští hokejisté v posledním utkání před reprezentační přestávkou nedokázali uspět na ledě Litvínova. Vstup do utkání nebyl v plzeňském podání špatný, rozhodla však druhá část, ve které skórovali pouze domácí. Mezi nejlepší plzeňské hráče patřil obránce Branislav Kubka, který byl i u jediné plzeňské trefy.

Vstup do utkání nebyl v plzeňském podání špatný, co rozhodlo?
První třetina byla dobrá, hráli jsme dobře, ale bohužel jsme neproměnili ty naše šance. Oni dali první gól, pak hned druhý. Po druhé brance byli na koni a to se špatně otáčí.

Litvínov dal dva góly během dvou minut, byl to rozhodující moment?
Produktivita určitě rozhodla, nehráli jsme zle, ale bohužel jsme nedali ten první gól my. Dnes to nevyšlo, ale teď už to musíme hodit za hlavu.

Ve třetí třetině už mnoho prostoru na nějaký obrat nebylo, souhlasíte?
Byla to křeč a Litvínov dobře bránil, vyhazovali to. Hráli to, co potřebovali, a my se tam už nedostali. Ztrátu tří gólů otáčet je těžké, navíc když soupeře ženou diváci.

Utkání nabídlo hodně střetů a osobních soubojů, jak vám to vyhovovalo?
Hrálo se mi dobře, byl to takový bojovný zápas, což mi nevadí, ale bohužel pro nás to nemělo dobrý konec.

V závěru jste byl blízko gólu po střele od modré, co chybělo?
Zkouším to od modré střílet na branku, bohužel to tam nepadá, dneska opět nechybělo moc. Škoda, ale doufám, že to protrhnu v pravý čas.

Nyní je před týmem reprezentační přestávka, vy si ale moc neodpočinete. Jak se těšíte na sraz reprezentace?
Musíme jako tým si odpočinout a pak se připravit na zbytek základní části a play-off. Já toho oddechu moc mít nebudu, ale na reprezentaci se samozřejmě těším.