PLZ-KLO 2:2 - Rintanen sebral Plzni výhru

Druhou remízu v řadě si připsali v přípravě hokejisté Plzně. Po ruském CSKA se v Mariánských Lázních utkali se švýcarským Kloten Flyers. Přestože Západočeši dvakrát vedli, soupeř vždy krok srovnal. Na plzeňské střelce Michala Straku a Kracíka odpověděli Peter a 138 sekund před koncem zápasu finský matador Kimmo Rintanen. V prvním útoku Plzně naskočil devatenáctiletý Jaroslav Hobl. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jaroslav Kracík a Roman Lemm. Další zápas sehraje Plzeň v úterý ve znojemské Hostan aréně.

HC Škoda Plzeň - EHC Kloten Flyers

2:2
1:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Michal Straka (Důras), 38. Kracík (Adamský) - 30. Peter (Grosman), 58. Rintanen (Lindeman). Rozhodčí: . Vyloučení: . Bez využití. V oslabení: . Diváci: . střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Málek - Štěpánek, Jindřich, Šrek, Klaus, Pulpán, Štich, Krajčik - Hobl, Straka Michal, Matějovský, Adamský, Kracík, Vorel, Důras, Polák, Kica

EHC Kloten Flyers

Tobias - Schulthess, Quint, Seydoux, Stephan, Stanescu, Guignard, Grossmann, Peter - Jenni, Pittis, Ehrensperger, Gossweiter, Kloti, Lindenmann, Hlinka, Rintanen, Buhler, Lemm, Rufenci, Simek

S velmi okleštěnou sestavou vyrazila Plzeň do Mariánských Lázní, aby se stala posledním soupeřem švýcarského Klotenu na jeho českém miniturné. Poprvé v dresu Plzně nastoupil - a to hned v prvním útoku - mladý forvard Jaroslav Hobl. Další mladíček v plzeňském dresu Petr Kica si najel v 8. minutě na výbornou přihrávku Důrase a Tobias Stephan, reprezentační gólman v dresu Letců, měl plné ruce práce. V 11. minutě ujížděla na jediného beka dvojice Michal Straka - Jaroslav Hobl a prvně jmenovaný zvolil místo přihrávky střelu a ta skončila za Stephanovými zády. Na druhé straně se do přečíslení dostali i hosté, ale Lindemann neuspěl. Málek se blýskl skvělým gymnastickým rozštěpem.

Druhou část začal o něco lépe Kloten, který navíc hrál po vyloučení Kracíka přesilovku. Gólově se však hosté vyjádřili až vteřinu před uplynutím poloviny zápasu, kdy ideální Grosmanovu přihrávku zužitkoval jednadvacetiletý útočník Emanuel Peter. S nerozhodným stavem se nechtěl smířit Martin Adamský, jenž vypracoval gólovku pro Vorla, tomu se však v posledních letech příliš střelecky nedaří. Adamský nakonec připravil ve 38. minutě Jaroslavu Kracíkovi. Jeho pokus bekhendem se odrazil k plzeňskému kouzelníkovi Kracíkovi a ten dorazil puk za Stephanova záda.

Hned v první minutě závěrečné třetiny přečkala Plzeň oslabení tři na čtyři. Ve 47. minutě prokázalpřehnanou horlivost mladík Hobl, jenž vletěl mezi Švýcary v rohu kluziště a vykoledoval si trest na 2+2 minuty za hru vysokou holí. Ve 49. minutě ujel Vorel s Kracíkem, druhý jmenovaný však neuspěl. Plzeň v závěru však již svůj těsný náskok spíše bránila a nakonec nájezdům Švýcarů kapitulovala. Málek se sice překonával, ale finský reprezentant Kimmo Rintanen v 58. minutě napotřetí doklepl do sítě střelu Lindemanna. V závěru se ještě zkoušel individuálně prosadit Kracík, ale skóre se již neměnilo. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jaroslav Kracík a Roman Lemm.