Ohlasy CHM

Musíme se z té prohry poučit, velí Nicholas Johnson

Chomutov – Odveta se nepodařila. Škodovka podlehla v přátelském utkání Pirátům z Chomutova 1:5. Těžkou prohru po utkání zhodnotili útočníci Jaroslav Kracík s Nicholasem Johnsonem.

Chomutov do utkání vstoupil velice dobře, hned v sedmnácté minutě již nad svým soupeřem vedl o tři góly. „Vlítli na nás,“ má jasno Johnson. „Nám se ten vstup do zápasu vůbec nepodařil. Chomutov hrál výborně a po výhře byl hladovější než my,“ soudí americký útočník, jemuž přitaká Jaroslav Kracík: „Byli jsme takoví nepřipravení, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Bohužel nešlo.“

Velice smolný moment si plzeňský centr, který soutěžní zápasy hraje s 81 na zádech, vybral při čtvrté inkasované brance. Aktivně napadající mladík Martin Šťovíček obral zkušeného hráče o kotouč před brankou Patrika Polívky a v bleskové rychlosti ho dopravil do brány. „Vůbec jsem o něm nevěděl. Polívec (Patrik Polívka) na mě zařval až v době, kdy mi nadzvedl hůl, prý ho taky ze začátku neviděl. Nějak se tam prostě zjevil,“ mrzelo Kracíka.

Ačkoliv šlo pouze o přátelské střetnutí, indiáni skousávali porážku těžce. „Každá prohra se těžce vstřebává. Musíme se z toho poučit, sezona je dlouhá. Po přípravě si vyhodnotíme dobré a špatné věci... A tohle bylo rozhodně špatné,“ ví Nicholas Johnson. „Chomutov je doma velice silný, těžce se zde utkání otáčí. Po zápase bylo prakticky už po tom špatném začátku,“ dodává Kracík.

Pro Jaroslava Kracíka šlo o první duel v nové sezoně. Jeden z nejlepších ligových nahrávačů sám uznal, že to situaci zkomplikovalo: „Každý úvodní zápas je obtížný, musíte si zvykat na jiné tempo. První třetina byla úplně hrozná, pak už se to trochu zvedlo,“ říká.

To Johnson hrál podruhé, nastoupil již v domácím utkání s Chomutovem. „Musím ale přiznat, že jsem byl unavený. Opět se totiž vracíme do zápasového tempa a musíme hodně makat. Ale každý den se to zlepšuje,“ říká.

Indiány čeká v úterý přátelské utkání s partnerskými Klatovy, poté už započnou boje v Lize mistrů. „Na to se moc těšíme. Je to velká soutěž, výjezdy do Norska i na Slovensko budou fajn,“ těší se Johnson. „Bude to zase něco jiného, podíváme se do jiných zemí. Navíc už budeme asi hrát v kompletní sestavě, což také bude znát,“ věří Jaroslav Kracík.