Lasselsberger přivítá nováčka z Kladna

P l z e ň - Hokejisté HC Lasselsberger Plzeň se ve středu dopoledne od 10:30 střetnou s extraligovým nováčkem HC Rabat Kladno. Vzájemný zápas nahradí úterní utkání Plzně na Spartě, které bylo zrušeno kvůli vzájemnému měření obou soupeřů v Tipsport cupu. Do Plzně se ve středu poprvé v cizím dresu podívá útočník Juraj Štefanka, jenž v uplynulé sezóně hájil modrobílé barvy. V kladenském dresu se naopak neobjeví Jaroslav Špelda, který je zraněný. Vstupné na utkání činí 20 korun.

Hokejové Kladno v létě postoupilo do extraligy a představilo nového generálního partnera klubu, stala se jím stavební firma Rabat ČR a.s. V létě přivedl generální manažer Otakar Černý ml. několik posil. Z rakouského Lince se vrátil ostřílený Jan Kruliš. Přišel také Jan Dlouhý, který loňskou sezónu začal ve druhé nejvyšší ruské soutěži za Chimik Voskresensk, aby si nakonec zahrál v závěru roku i v Moskvě nejvyšší soutěž. Z Havířova posílil kladenský kádr Vratislav Čech a obranné vozby doplnil také Rostislav Malena. Do útoku přišel ze Slovenska Miroslav Lažo, na roční hostování z Liberce pak Vítězslav Jankových a z Plzně Juraj Štefanka.

Opory mužstva zůstali. Smlouvu mají litvínovští odchovance Zdeněk Orct s Robertem Kyselou i kladenští patrioti Radek Gardoň s Josefem Zajícem a Petrem Kasíkem.

Mužstvo opustili bavič kabiny Radim Skuhrovec, v Karlových Varech je na zkoušce David Hájek. Odešli ještě Patrik Fink, jemuž nevyšlo angažmá v polské Osvětimi a nyní si hledá nové angažmá, Filip Vaněček, Jiří Kameš a Pavel Mojžíš.

V přípravě se Kladnu příliš nedaří. Nečekaně podlehlo na domácím ledě i Berounu a s Ústí nad Labem uhrálo pouze remízu. Z extraligových týmů porazil Rabat pouze dvakrát Liberec, bod uhrál v obou zápasech se Slavií.

Pravděpodobná sestava: Orct - Kruliš, Malena, Čech, Kasík, Dlouhý, Chatrnúch, Zeman - Kalla, Gardoň, Klimt - Kysela, Pazourek, Jankových - Bílek, Zajíc, Havel - Lažo, Štefanka, Hořava.