Příchod Dočekal

Přichází Martin Dočekal z Vítkovic, opačným směrem míří David Stach

HC Škoda Plzeň dnes hlásí ještě jednu změnu v kádru. Ve formě hostování do konce sezóny na západ Čech míří Martin Dočekal z Vítkovic, naopak do Ostravy putuje David Stach. Dočekal, který v modrobílém dresu bude nosit číslo 48, se k týmu Plzně připojí zítra.

„Tato výměna byla iniciována vlastně oběma stranami, jak námi, tak Vítkovicemi. Od nás odchází David Stach, který výkonnostně stagnoval, což cítil i on a sám projevil zájem o to, jestli by byla možnost zkusit se znovu nastartovat jinde. Martin je velký hráč do předbrankového prostoru, kde nám důraz stále chybí a což očekáváme od něho, že týmu přispěje. Věříme, že se u nás zase nastartuje on,“ uvedl k výměně sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Davidovi děkujeme a přejeme do budoucna jen to nejlepší!“

Třicetiletý útočník Martin Dočekal je třebíčský rodák, hokejově vyrůstal v místním týmu Horácká Slavia. Během své hráčské kariéry hrál 193 centimetrů vysoký a 97 kilogramů vážící forvard výhradně v České republice. V juniorských soutěžích nastupoval jak za Třebíč, tak za Pardubice a Jihlavu. V sezóně 2012/13 debutoval v Tipsport extralize v mužstvu Komety Brno, v tomto ročníku a třech následujících pendloval mezi českou nejvyšší soutěží a první ligou, kde opět nastupoval v dresu rodné Třebíče.

S týmem Komety získal Martin Dočekal čtyři extraligové medaile. V sezóně 2013/14 bral s Jihomoravany stříbro, o rok později také bronz. V letech 2017 a 2018 vybojoval Dočekal s Brnem dva mistrovské tituly. Zkušený útočník s reprezentačními zkušenostmi, dvakrát nastoupil za seniorský národní tým, pak zkraje sezóny 2019/20 působil ve Spartě, po několika odehraných duelech se však navrátil zpět do Brny. Ani zde však ročník nedokončil, stěhoval se totiž do Vítkovic. Z ostravského celku se Martin Dočekal nyní přesunul ke svému čtvrtému extraligovému angažmá, a to do týmu HC Škoda Plzeň. Dočekal v probíhající sezóně odehrál v české nejvyšší hokejové soutěži za Vítkovice 29 zápasů a připsal si 8 kanadských bodů za 3 gólů a 5 asistencí.   

Foto: Alena Zapletalová a HC Vítkovice Ridera