Ohlasy PK2

Nezbývá nám nic jiného, než se z toho oklepat a v sobotu vyhrát, hlásí Petr Kodýtek

Olomouc vyhrála dvě velké bitvy na západě Čech, nicméně válka nadále pokračuje. Zbraně neskládá ani Petr Kodýtek, autor druhé trefy indiánů v dnešním zápase.

Kohout opět lepší indiána. Mora zvládla v Plzni i druhý duel a výrazně zvýšila své ambice na čtvrtfinále. Škodovka toužila po vyrovnání série, nepovedlo se a tak plzeňský útočník neměl po zápase příliš do zpěvu. „Z výsledku pochopitelně nejsme vůbec nadšení. Oproti včerejšímu zápasu jsme chtěli zlepšit přístup, do zápasu jsme chtěli vletět, bohužel jsme dostali dvě rychlé branky a následně nás to trochu sundalo. Nic jsme nevzdávali, snažili jsme se bojovat až do konce, ale bohužel,“ hodnotí dnešní duel Petr Kodýtek.

V neděli Plzeň svému soupeři nasázela rovnou devět branek, nicméně zde se naplno ukazuje kouzlo play off. Za dva zápasy Západočeši prostřelili Konráda pouze ve třech případech. „Olomouc hodně brání ve své třetině, není vůbec jednoduché se u nich prosadit nebo něco vymyslet. Musíme na ně najít nějaký jiný recept, třeba více se tlačit do brány, trošku rozhodit brankáře, zkrátka ve hře musí být impuls, abychom v dalším zápase uspěli,“ říká plzeňský útočník.

Nálada v domácí kabině nemůže být dobrá, ale indiáni rozhodně zbraně neskládají. Před čtyřmi lety Vítkovice také vedly v sérii 2:0 a poté Plzeň vyhrála třikrát v řadě. „Není to nic jednoduchého, nálada není dobrá, leč nám nezbývá nic jiného, než se z toho oklepat. Projdeme si znovu ty dva zápasy a zhodnotíme naše chyby."

Play off bez fanoušků není nic příjemného, každopádně pro všechny strany je to stejné, na to rozhodně Kodýtek nevymlouvá. „Bez diváků odpadá výhoda domácího prostřední, leč obě mužstva mají stejné podmínky.“ Zítra mají oba mančafty volný den, třetí pokračovaní je na pořadu dne v sobotu a že byl pro plzeňské mužstvo skončila sezóna, to si člen rafanů vůbec nepřipouští. „O tom vůbec nepřemýšlím a ani já osobně si nepřipouštím, že by pozítří pro nás mohla skončit sezóna. Doufám, že to tak má celý tým. V sobotu do zápasu musíme jít s čistou hlavou, nesmíme se již ohlížet zpátky, zkrátka musíme vyhrát,“ říká závěrem Petr Kodýtek.