Ohlasy PK3

Od začátku až do konce jsme tahali za kratší konec, Olomouci gratulujeme, říkají Gulaš se Strakou

Kohout lepší indiána. I ve třetím zápase předkola play off Olomouc dokázala vyzrát na Škodovku, opět vyhrála o jediný gól. Celou sérii si pro sebe uzmula již po třech duelech, což čekal málokdo. Své nejčerstvější dojmy nám po utkání řekli Milan Gulaš s Petrem Strakou.

Je konec, letošní sezóna pro plzeňské hokejisty končí již v polovině března, kapitán Škody po dnešním utkání jen těžko hledal slova. „Všichni jsme zklamaní z toho, že se nám to nepodařilo otočit. Víceméně od začátku až do konce jsme tahali za kratší konec. Nepředstavovali jsme si, že bychom mohli končit takhle brzy, nicméně sluší se pogratulovat Olomouci, hrála fantasticky,“ říká na adresu Olomouce Gulaš.

První formace Plzně se ani jednou v sérii nedokázala proti Moře prosadit. „Hráli výborně, byli na nás skvěle připravení. Každý jsme měli svoji osobní ochranu a to je potom vždycky těžké.“ Všechny střetnutí v letošním předkole byly víceméně stejně. Olomouc se ujala vedení a pak poctivě bránila. „Každý zápas byl o prvním gólu. Dnes prvních sedm minut nepustíme Olomouc do pásma, oni pak jednou ujeli a prohrávali jsme. Všechny utkání byly jak přes kopírák,“ hlásí plzeňská sedmasedmdesátka. 

V minulé sezóně se play off kvůli pandemii neodehrálo, letos vyřazovací část trvala pro Plzeň jen pouhé čtyři dny. „Je to škoda, protože tenhle jeden nepovedený týden shodí celou celoroční práci. Ve všech směrech to pro nás byla divná sezóna. Měli jsme plno zraněných hráčů a sestava se pořád lepila. Na druhou stranu je potřeba hledat i pozitiva, zapracovalo se do sestavy spoustu mladých hráčů a pro to je Plzeň velký příslib,“ tvrdí Milan Gulaš.

Ani Petr Straka neměl příliš do zpěvu. Před necelým týdnem modrobílí zvítězili 9:1, v předkole se trefili ve třech duelech ale jen čtyřikrát. „Ne nadarmo se říká, že play off je úplně jiná soutěž, zde se to jen potvrdilo v náš neprospěch. My jsme se za celou sérii ani jednou nedostali do vedení, v každém zápase jsme velmi brzy prohrávali a my se s tím nedokázali srovnat,“ říká Straka

Plzeň a Olomouc, to byla v minulých sezónách celkem tradiční dvojice v play off. Ve všech třech duelech zvítězila Plzeň, až dnes se mohli konečně zaradovat i kohouti. „S Olomoucí jsme hráli již počtvrté. Říká se, že ucho se jednou utrhne, dneska se bohužel utrhlo. Nezbývá nám, že to přijmout a olomouckým hráčům pogratulovat,“ hlásí závěrem Petr Straka.