Bude pokračovat série divokých výsledků?

P l z e ň - Debakl v Litvínově orámovaly dvě vysoké výhry na vlastním ledě. Nyní hokejisté Lasselsbergeru míří na led obhájce titulu Slavie Praha. Slávistům půjde o udržení druhé pozice, Plzeňanům o atak osmé postupové pozice, na níž ztrácí tři body. V sestavě svěřenců trenéra Růžičky se neobjeví dva obranné pilíř Petr Kadlec a František Kučera. Plzni budou chybět obránci Milan Nedoma a Martin Klaus, útočník Pavel Vostřák, nejistý je start Lubomíra Hurtaje. Disciplinární trest si bude odpykávat Michal Dvořák, který trestal zákrok na slovenského centra. „Mrzí mě to, ale nemohl jsem jinak,“ vysvětloval.

Ostrá řež se dá čekat i v Edenu. Slávisté se prezentují na svém užším kluzišti důraznou obranou, během utkání dochází k nespočetně osobních soubojů a je provázeno velkým počtem vyloučení. Výjimkou byl v tomto směru poslední vzájemný zápas na Slavii, který Plzeň vyhrála 3:2. Za katr se poroučelo pouze sedm hráčů. Opačným extrémem je zápas ze 26. ledna 2002, kdy se urodil poměr vyloučených 12:15.

Slávisté se opírají zejména o famózní výkony dvojice Sup-Beránek, kterým zdatně sekunduje David Hruška. Ani další útoky se v posledních zápasech nenechávají zahanbit. Po zranění se do sestavy vrátil Patrik Martinec a se svými křídly Kropáčem a Antošem prakticky v každém zápase gól. Nejasná je však situace kolem gólmanů Slavie. V posledních zápasech pravidelně nastupoval Hronek, ovšem v posledním zápase byl střídán Málkem. Kdo se postaví do branky proti Lasselsbergeru zůstává tajemstvím.

Pro několik hráčů bude mít duel nádech prestiže. Zejména pro plzeňského forvarda Adama Šaffra. Mladý útočník je odchovancem Slavie a po svém přestupu do Plzně sehraje první zápas proti svému mateřskému klubu. To Radek Matějovský je již v tomto ohledu o mnoho zkušenější a proti svému mateřskému klubu již svedl mnoho bojů. Aleš Krátoška loni vybojova se Slavií titul, v plzeňském dresu zase dlouho působil Milan Antoš, necelou jednu sezónu Petr Kadlec, který však v úterý pro zranění nenastoupí.

Dosavadní vzájemné zápasy se nesly v duchu výher hostujících týmů. Plzeň bleskově obrátila vývoj na Slavii, slávisté Západočechům vše v dalším duelu vrátili a vyhráli na západě Čech 5:3. Prohra slávistů s Plzní je zároveň poslední domácí prohrou, od té doby sehráli Pražané doma 12 zápasů a 11 vyhráli!

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 2:3 (1:0,0:1,1:2)
Branky a nahrávky: 16. Antoš (Kuntoš), 54. J. Beránek (Antoš) - 36. Dvořák (J. Straka), 57. J. Straka (Hurtaj, D. Pospíšil), 58. Hurtaj (Vobořil). Rozhodčí: Svoboda - Dědek, Chytil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2732.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 3:5 (0:1,1:1,2:3)
Branky: 37. Sedlák (Výborný), 45. Matějovský (Pospíšil), 52. Straka (Andrašovský) - 4. Beránek (Kadlec, Hruška), 32. Staněk (Dlouhý, Jaroš), 43. Novák (Hruška, Beránek), 53. Novák (Hruška, Beránek), 59. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk, Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5784.

vs. HC Slavia Praha HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 2. 11.
Skóre 89:68 78:88
Výhry 17 12
Remízy 4 4
Prohry 10 15
Body 54 39
Hráči
Nejproduktivnější hráč Beránek - 38 (13+25) Pospíšil - 24 (9+15)
Nejlepší střelec Sup – 18 Straka - 13
Nejvíce trestných minut Novák - 53 Dvořák - 94
Nejlepší +/- Hruška - +24 Pospíšil, Výborný - +4
Brankáři Hronek - 94,54 % Schwarz - 92,30 %

Sestavy mužstev z minulého kola

Litvínov: Hronek (36. Málek) - D. Pojkar, Kolařík, Kuntoš, Graňák, J. Novák, Staněk, Braniš - D. Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Vondrka, Tomica - Kvapil.

Plzeň: Schwarz - Dobroň, Klaus, Hanzlík, Morava, Cartelli, Výborný - Andrašovský, Straka, Pospíšil - Dvořák, Hurtaj, Důras - Adamský, Krátoška, Matějovský - Polák, Švík, Šaffer.