Příchod Meyer

Důležitý podpis! Do Plzně přichází Nicolai Meyer

HC Škoda Plzeň posiluje o produktivního útočníka! Modrobílé řady rozšíří 29letý Nicolai Meyer, který se stane prvním hráčem z Dánska v historii klubu. K týmu indiánů se připojí už od začátku příštího týdne. Foto zdroj: Christoffer Borg Mattisson, Bildbyrån.

„Čekali jsme na vhodný typ a dlouho hledali. Zvažovali jsme jednoho českého hráče, který nakonec podepsal smlouvu jinde. Bylo to dlouhé a náročné hledání,“ uvádí okolnosti letního finálního dobudovávání kádru sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Jsme moc rádi, že jsme se s Nicolaiem domluvili. Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ play makera. Proto jsme se pro něho rozhodli.“

„Zjišťovali jsme si pochopitelně, jestli umí hrát i pozici centra, což nám bylo potvrzeno. Na druhou stranu z toho rozhodně nechceme dělat dogma, že středního útočníka u nás bude zastávat. Vyzkoušíme ho tam,“ pokračuje Vlasák. „Víme, že je to bodový hráč. Všude, kde byl, body dělal. Ale nechceme ho tím svazovat dopředu. Je to kluk z národního týmu, zkušenosti má i z mezinárodní scény.

„Bylo důležité vidět, že i Nicolai měl zájem přijít k nám. Víme, že každá soutěž je jiná, ale věříme, že by u nás na své výborné roky mohl navázat,“ dodává Tomáš Vlasák s tím, že Meyer v Plzni podepsal na jeden ročník a že kádr A týmu je pro tuto chvíli uzavřený. „Pochopitelně budeme reagovat, pokud by přišla zranění, ale doufáme, že se nám bude smůla z loňského roku vyhýbat.“

Jakmile přišla nabídka z Plzně, byl jsem rozhodnutý. Měl jsem z jednání hned od začátku výborný pocit. Od Ludwiga Blomstranda jsem slyšel na organizaci jen chválu, proto jsem moc rád, že jsme se domluvili,“ říká ve svém prvním rozhovoru, jehož plné znění přineseme dnes odpoledne, Nicolai Meyer.

Nicolai Meyer

Čerstvě 29letý útočník je odchovancem dánského hokeje a je jeho bývalým pravidelným mládežnickým a současným seniorským reprezentantem i na největších hokejových akcích. Dva roky si zahrál i nejvyšší švédskou mládežnickou soutěž.

Po čtyřech letech strávených v nejvyšší dánské lize přestoupil do druhé nejvyšší ve Švédsku. Zde nastupoval v týmech Västerviks IK, Tingsryds AIF, IF Troja-Ljungby a v Plzni již na známé adrese v klubu Södertälje SK, kde hráli i Ludwig Blomstrand nebo Sam Bitten. A s prvním jmenovaným se Mayer během svého jediného ročníku (2018/19), v němž vyhrál kanadské bodování týmu (v 52 zápasech základní části si připsal skvělých 62 bodů za 29 branek a 33 asistencí), dokonce potkal.

Tato čísla mu vynesla posun v kariéře a následující sezónu hrál nejvyšší švédskou soutěž v dresu Malmö Redhawks. Po roce opět měnil adresu, a tentokrát i stát, a sezónu 2020/21 odehrál ve finské top lize v klubu Ässät s opět skvělými čísly. V 53 zápasech vstřelil 16 gólů a pomohl svým spoluhráčům 26 brankovými asistencemi.

Do Plzně přichází však z mezinárodní ICEHL soutěže z klubu Vienna Capitals. Loňskou sezónu reprezentoval Dánsko jak na olympijských hrách, tak na mistrovství světa. S Vídní postoupil do play off a znovu vyhrál bodování týmu v základní části (38 zápasů, 18 branek a 27 asistencí, celkem tedy 45 kanadských bodů), ve vyřazovací soutěži přidal navíc 7 duelů s vyrovnanou bilancí 4 branky plus 4 asistence.