Ohlasy 48. kolo

Selhali jsme v efektivitě, nehledá výmluvy Adrián Holešinský

Plzeň se z daleké cesty z Vítkovic vrací s prázdnou. Poprvé v sezóně Škoda s Riderou padla, doposud vybojovala osm bodů z devíti možných. Podruhé v tomto extraligovém ročníku navíc v duelu mezi oběma soupeři padl jediný gól.

Adriáne, co dnes rozhodlo?
Selhali jsme v efektivitě, Samuel Hlavaj přitom předvedl v brance skvělý výkon. Podle mě už rozhodlo to, že prvních deset minut a celá úvodní třetina z naší strany nebyla dobrá.

Pak se ale hra vyrovnala...
Ano, ano. Pak se to zlepšilo, měli jsme šance, avšak neproměnili jsme je a to nás stálo zápas.

I vy osobně jste měl jednu obrovskou příležitost, že?
No, byl jich tam více. Cítil jsme se dobře, vyhovovala mi i spolupráce s parťáky ve formaci, ale bohužel nám to tam nepadlo. Jsme tam od toho, abychom dávali góly, ale bohužel jsme dnes mužstvo zklamali. V té největší příležitosti jsem šel napadat, vůbec jsem ale nečekal, že obránce puk takto ztratí. Já už byl příliš blízko bráně. Snažil jsem se to ještě rychle nějak vyřešit, jenže bohužel jsem trefil tyč. Být to pár centimetrů doleva, tak to byl gól. Ale to je hokej - je potřeba se z toho poučit.

Domácí gólman Klimeš má výbornou formu, ale párkrát ho zachránila i tyč...
Myslím, že chytá velmi dobře. Jak říkáte - má fazónu. Ale to neomlouvá to, že my jsme v zakončení selhali. A to ať už já nebo ostatní.

Co tedy zlepšit pro příště?
Musíme se více tlačit do branky, protože bez gólu se zápas vyhrát nedá.

Adriáne, děkujeme za rozhovor!