Plzeňáci vzhlíží k pátku

P r a h a -Na Spartu dorazili hokejisté Lasselsbergeru s vědomím, že rozhodující duel se odehrají v pátek s Kladnem na svém stadionu. Tomu se podřídila i taktika. „Hráli jsme na čtyři útoky, aby nám nechyběly síly,“ prozradil Martin Špaňhel. Šetřili se i Ivo Prorok a Milan Nedoma, kteří se potýkají se zraněními, ale v pátek budou podle všeho k dispozici. I přesto Plzeňáci sahali na Spartě po bodech.


Úvod byl ze strany Plzně špatný. Západočeši kupili chyby, které postupně trestali Marek, Tomajko a Bartečko. Hosté nesložili zbraně, první gól sudí pro vysokou hůl plzeňského obránce neuznali, ale v jedné z přesilovek snížil Vostřák a po přestávce Plzeňáci zápas dokonale otočili. „Začali jsme špatně, ale vrátili jsme se do hry,“ popsal průběh Radek Matějovský.

Adam Šaffer chvíli po přestávce snížil, vyrovnal Dušan Andrašovský a do vedení Plzeň poslal Josef Straka. „Domácí nám svými chybami umožnili zápas otočit,“ zpozoroval Michal Straka. Nadějný zápas ale ovlivnila přesilovka Plzně na konci druhé třetiny. Ležérní rozehrávka nabídla šanci Bartečkovi a ten vyrovnal. „Pro změnu jsme udělali pak chyby my a pomohli domácím vrátit se do hry. Škoda, že jsme nedali předtím víc gólů,“ litoval Matějovský.

Ve třetí části měli více navrch domácí. „Ale i my jsme měli šance na vítězství, jenže Sparta je teď nahoře,“ říká Martin Špaňhel. Rozhodla přesilovka a teč Bartečka, který proti Plzni docílil svého prvního hattricku v životě. „Na Spartě se hraje hodně oslabení,“ postěžoval si Špaňhel. Těsná prohra 5:4 odsunula Plzeň opět na deváté místo.

Základní část tak dospěla do dramatické koncovky. Prohra Plzně a výhra Kladna znamená, že Západočeši musí v pátek vyhrát v základní hrací době, pokud chtějí do play-off. „Prohrou na Spartě se z naší pozice nic nemění, věděli jsme, že pro nás bude klíčové páteční utkání doma s Kladnem, které musíme tak jako tak vyhrát,“ ví trenér Miroslav Přerost.

„Čeká nás rozhodující zápas, když se povede, bude to super,“ těší se kapitán Michal Straka. „Doufám, že nám pomohou diváci, bude vyprodáno a poženou nás,“ apeluje na šestého plzeňského hráče Přerost, který ani před zápasem na Spartě nehodlal spekulovat na postačující výsledek v posledním zápas. „Vůbec ne, hrát třeba na remízu by nepřineslo nic dobrého, musíme vyhrát!“