Stříbrní indiáni

Nejmladší indiáni přivezli z Bolzana stříbrné medaile

O víkendu 16. a 17. března se naši nejmladší indiáni ročníku 2016 zúčastnili dvanáctého ročníku mezinárodního turnaje U8 v Bolzanu, který se konal pod záštitou Sparkasse/Cassa di Risparmio.

Turnaj byl skvěle obsazen, dohromady se jej zúčastnilo 16 družstev z osmi zemí. Své zástupce vyslala Itálie, Rakousko, Slovinsko, Německo, Švýcarsko, Francie, Ukrajina a Česká republika.

Mužstva byla rozdělena do čtyř základních skupin, které rozhodly o nasazení do závěrečných bojů. Modrobílí byli zařazeni do skupiny D, kterou dokázali vyhrát! Utkání se hrálo 18 minut čistého času a pravidelně se musely střídat tři čtveřice hráčů po devadesáti sekundách.

V prvním zápase Západočeši porazili německý celek EHC Munchen 9:0, ve druhém remizovali s rakouským celkem HC Insbruck 0:0 a v posledním utkání porazili švýcarský celek EHC Kreuzlingen-Konstanz 2:0. Ve své skupině tak obsadili první místo a ještě v sobotu večer sehráli velmi důležité střetnutí, ve kterém se rozhodovalo, jestli v nedělních zápasech budou bojovat o první až čtvrté místo, případně páté až osmé.

V tomto duelu pravdy nastoupili Plzeňští proti italskému mužstvu HC Pusterial Junior, které se umístilo druhé ve skupině C. V tomto souboji indiáni zvítězili 3:1 a zajistili si tak účast mezi čtyřmi nejlepšími celky!

V nedělním semifinálovém utkání si Plzeň poradila s českým týmem HC Meteor Třemošná 4:2 a zajistila si účast ve finále. V něm na ně čekal švýcarský tým EHC Kloten. V tomto utkání po opatrnějším začátku vstřelil soupeř první gól. Přes veškerou snahu malých indiánů se nepodařilo skóre obrátit a ani poslat zápas do nájezdů. Obsadili tak krásné druhé místo ze 16 týmů!

„Všechny turnaje v zahraničí jsou velkým zážitkem pro všechna zúčastněná mužstva, užívají si je hráči i rodiče. Myslím, že to byla velká zkušenost pro naše děti, protože si zahrály proti kvalitním mužstvům ze zahraničí. Zejména mužstva ze Švýcarska byla velice kvalitní. Tím, že se hrálo utkání jenom osmnáct minut, musely každé střídání i každý souboj hrát naplno, protože každá chyba mohla rozhodnout o výsledku celého zápasu, tím také o umístění v celém turnaji. Jsem velmi rád, že to naše děti pochopily a bojovaly všechny za jeden tým. Vzájemně se povzbuzovaly, a když někdo udělal chybu, hned se ji za něj snažily napravit. Už od první minuty turnaje na nich bylo vidět, že soupeři nedají nic zadarmo. Škoda, že se nám nepodařilo otočit finálový zápas. S výkonem mužstva jsem velice spokojen a druhé místo je krásné umístění,“ hodnotí trenér Zdeněk Pata.


Sestava

Brankář: Ondřej Záluský

Hráči v poli: Lukáš Sysel, Marek Černý, Jindřich Kubík, Václav Chudáček, Vratislav Kasal, Vlastimil Vlk, Ondřej Makovec, Jan Vajskébr, Boris Kořán, Václav Kašpar, Tomáš Ruprecht, Petr Gallivoda, Adam Dawood, Vojtěch Sládek