V půl jedenácté Plzeň hostí Kadaň

P l z e ň - Ve svém třetím přípravném utkání přivítají hokejisté Plzně od 10:30 na svém zimním stadionu prvoligový celek SK Kadaň. V dresu Kadaně si na staré časy zavzpomíná útočník Jaroslav Kreuzmann, který v dresu Plzně vstřelil Trenčínu ve stříbrné sezóně 1991/92 onen gól, který byl pro dva puky na ledě neuznán. Přijede rovněž obránce Milan Vobořil, který byl během uplynulé sezóny vyměněn do Kadaně za jiného obránce Martina Klause. V brance Kadaně by se měl představit plzeňský odchovanec Petr Jež. Vedení klubu žádá o shovívavost, neboť na zimním stadionu probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Vstup na utkání je zdarma.

Hokejisté Kadaně v loňském ročníku sice nepostoupili do play-off, ale ani nemuseli hrát ve skupině o záchranu. Po skončení sezóny však mužstvo opustilo několik opor. Do Trenčína zamířili dva nejproduktivnější hráči mužstva - Stanislav Stavenský (16 branek a 27 asistencí) a Jiří Kuchler (14 branek a 28 asistencí). V dresu Kadaně již nebude pokračovat ani útočník Jaroslav Müller.

Brankářskou jedničkou by měl být Petr Jež, největšími oporami obrany by měli být Milan Vobořil a někdejší litvínovský bek Petr Pospíšil. S Radkem Hlavatým by měl nastupovat Ladislav Řezníček z Litvínova. Šanci dostanou karlovarští mladíci Sadloň s Tomaškou. Kapitánem mužstva je někdejší kladenský forvard Miloš Kajer. Ke zkušenějším hráčům patří třiatřicetiletý Jaroslav Kreuzmann, devětadvacetiletý Martin Postl a posila z Opavy Lukáš Duba. Adresa webových stránek klubu je www.skkadan.cz.

Sestavy obou mužstev v posledním přípravném utkání:
HC Lasselsberger Plzeň ( x Karlovy Vary): Duba - Výtisk, Šrek - Cartelli, Výborný - Dobrovolný, Jindřich - Klaus, Nedoma -Adamský, Michal Straka, Šaffer - Vondráček, Pospíšil, Důras - Mrázek, Kracík, Havelka - od 21. navíc Paroulek, Andrašovský

SK Kadaň ( x Liberec): Jež (31. Slabý) - Pospíšil, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Urban, Kameš, Sadloň, Tomaška, Postl, Hubínek, Polanský, Tvrdek, Hlusička, Kajer, Pelán, Jabrocký, Kreuzman, Žák, Mudra, Scherzl.