Dnes byla Sparta lepší, přiznal Pospíšil

P l z e ň - Modrobílý LASSSELSBERGER Plzeň se představil v sobotní dohrávce na domácím ledě proti Spartě Praha. A jak bývalo v posledních televizních duelech s tímto sokem zvykem, Plzeň vyhrávala. Dnes se ji to ale nepodařilo. Sice z 0:3 srovnala v polovině utkání stav na 3:3, ale Sparta pak přidala další dvě branky a domácí se už nedokázali odpovědět. “Výprodej bodů, který jsme doma zahájili od začátku sezóny už je zbytečně velký,“ prohlásil po skončení utkání kapitán David Pospíšil.

Výkon hostů hodnotil staronový hlavní trenér Sparty Praha Slavomír Lener „Byli jsme pětačtyřicet minut důrazným týmem, snažili jsme se hrát agresivně a ve druhé třetině jsme hodně polevili v osobních soubojích a to nás stálo vedení. Byli jsme hodně lehkovážní a Plzeň ukázala, že umí hrát na emoce a přivést zvrat v zápase, ale my jsme ukázali, že jsme silní a podařilo se nám opět dostat dovedení a udržet jej až do konce, liboval si bývalý hlavní trenér české reprezentace. Po třetí inkasované brance, která srovnala v polovině utkání skóre, si vybral oddechový čas a jak vidno, zřejmě v pravý čas. Při poradě měl ke svým svěřencům nejednu výtku. “Slyšeli ode mě samou chválu,“ povídal s nadsázkou Lener, ale vzápětí dodává: “Museli jsme zhodnotit situaci a hráčům jsem jen řekl, že se zatím nic neděje, že jenom to je jako od počátečních 0:0. Kluci pak začali forčekovat, jak jsme si řekli a to byla cesta k úspěchu,“ nastínil Lener téma svého důrazného proslovu při krátké týmové poradě.

Plzeň hraje neobvykle dlouhou šňůru domácích utkání v řadě. Polovinu, čili dvě střetnutí má za sebou, ovšem na konto ji zatím nepřibyl ani jeden bod. Dnes do utkání nevstoupila nejšťastněji. To ví i Jiří Kučera. “Sparta byla od začátku určitě lepší. Vyhrávala osobní souboje a zaslouženě vedla 3:0. My jsme pak měli pár šancí, které jsme proměnili a tím přišel takový obrat, když jsme skóre srovnali. Pak byla škoda, že i když jsme měli další šance, tak jsme je nedali, přibyli vyloučení a Sparta nás potrestala přesilovkou a ještě jeden gól vzápětí přidala a už to tak dotáhla až do vítězného konce,“ shrnul Kučera vývoj zápasu. Kouč Plzně si je vědom enormního tlaku v čtyřzápasové sérii domácích utkání, ale na tento fakt se rozhodně vymlouvat nehodlá. “Je to prostě tak dané a my s tím nic neuděláme,“ řekl. Plzeň ale čeká v sezóně ještě jedna stejná čtyřzápasová šňůra na domácím ledě. Ta se odehraje na přelomu listopadu a prosince a na plzeňském stadionu se postupně představí během jednoho týdne Znojmo, Litvínov, Slavia a Vítkovice.

Kapitán plzeňského Lasselsbergeru David Pospíšil byl vyhlášen hvězdnou utkání, ale s výsledkem samozřejmě spokojen moc nebyl. Začali jsme velice špatně. Báli jsme se hrát a Sparta nás předčila v agresivitě, rychlosti a hlavně v takové chuti. A než jsme se rozkoukali, bylo to 0:2. Nepříznivý stav jsme ale dokázali vrátit bojovností na 3:3, ale bohužel přišlo vyloučení, které si myslím, nemělo být a vzápětí jsme inkasovali na 4:3. Pak jsme dostali ještě jednu branku, a pak už si myslím, že jsme neměli tolik štěstí. Dali jsme tyč nebo to tam gólman vytáhl,“ popisuje Pospíšil smůlu modrobílých. Tyčky ale nastřelovali i hosté. Celkem třikrát označili Sparťané tyčku za plzeňským brankářem. Jak Tomáš Duba, tak Pejchy toho hodně pochytali, ale když to vezmu celkově, tak Sparta byla lepší,“ uznal vůdce plzeňské kabiny.

Právě Michal Straka rozjásal ve 32. minutě plzeňské fanoušky, když vstřelil vyrovnávací branku na 3:3. “Myslím si, že moje branka padla i s trochou štěstí, protože v první třetině jsem měl smůlu, když jsem to v přesilovce měl stejně mezi kruhama. To šlo nahoru na lapačku, ale jejich obránce to stáhl hokejkou mimo dosah branky. Ale teď to bylo obráceně. Střílel jsem po zemi a trefil jsem asi Josefa Straku do brusle a puk se odrazil do víka,“ popisoval svoji trefu Michal Straka, který stále hraje v jednom útoku se svým bratrem Martinem, ale už s jiným centrem. Pittsburghského Krafta nahradil v prvním útoku mladík Kracík. “Kraft ale hrál stejně na levé straně dozadu a Martin pořád stejně jako i dnes. Je ale škoda, že dostal trest 10 minut, protože se pak člověk dostává špatně zpátky do zápasu. Je taky velká škoda, že za vyrovnaného stavu jsme měli přestat bláznit hru, kterou jsme hráli a měli jsme se opět soustředit na obrannou hru,“ zlobil se po utkání Michal Straka.

Rudolf Pejchar se po letech postavil v nejvyšší české soutěži mezi tyče v dresu Plzně, když před koncem druhé třetiny vystřídal po páté brance Tomáše Dubu. Když se utkání srovnalo na 3:3, tak jsem si myslel, že se to bude vyvíjet v pohodě, ale zvrhlo se to a pokyn byl, abych šel do branky, tak jsem šel,“ popisuje Pejchar svůj návrat. Po nastoupení do branky měl ale honě štěstí, že hned také neinkasoval. “Bylo to takové naskočení do rychle jedoucího vlaku, ale myslím si, že jsem to pak zvládnul. A kde vidí Pejchar příčiny dnešního neúspěchu? “Je škoda, že neproměňujeme šance, protože jsme měli příležitost dát na 4:3 a to jsme nedali. Ty góly pak chybí hlavně na konci sezóny, když se rozhoduje o postupu do play off, protože tam je pak důležitý každý bod, ví zkušený gólman. Dnes nastoupil právě proti Spartě, proti které má nepříjemnou vzpomínku ještě z působení v Karlových Varech, když střídal po dvou odehraných minutách. “Ta Sparta je pro mě trochu atypická, že buď to vyjde nebo ne. Ten zápas jsem měl trochu v podvědomí. Tenkrát byly odehrány necelé dvě minuty, já dostal 2 góly a šel jsem,“ zavzpomínal Pejchar na nezdar v lázeňském městě.