Utkání jsme rozhodli hned v úvodu, řekl Duba

P l z e ň - Po téměř třech týdnech mohli opět fanoušci plzeňského LASSELSBERGERU navštívit domácí utkání. Nepříliš zaplněné ochozy zimního stadionu viděly výhru 5:1. Rozhodla první třetina, ve které domácí vstřelili tři branky. Brankář Tomáš Duba nebyl příliš zaměstnaný. Poprvé se dotknul puku až v šesté minutě. Čisté konto mu ale překazili třinečtí hráči v posledním dějství. “Nevadí mi, že jsem tu nulu neudržel. Aspoň nemusím platit,“ žertoval mladý gólman po utkání.

Domácí Plzeň do utkání doslova vlétla a během prvních tří minut utkání zamkla soupeře v jeho obranné třetině. V krátké době si vytvořila několik velkých příležitostí ke skórování. Špatného vstupu do utkání si byl vědom třinecký trenér Pavel Marek. „Rozhodla už první třetina, která z naší strany byla velice špatná. Jediný světlý okamžik byl, když jsme ubránili dlouhé oslabení tří proti pěti. Plzeň však pak dala třetí branku a to ji uklidnilo. Podepsala se na nás dlouhá cesta. Hned úvodní třetinu hráči zaspali, a pak už bylo pozdě, hledal Marek příčiny neúspěchu.

Miroslav Přerost jen potvrdil slova Marka, že Plzeň byla lepším týmem. “Celé utkání jsme měli pod kontrolou. Pomohl nám rychlý úvod, při kterém jsme se dostali do vedení a zaslouženě jsme dnes vyhráli.“ Plzni se nedařily přesilové hry. V první třetině dokonce hrála dlouhou dobu dvojnásobnou přesilovku, ale nezužitkovala ji a ani výrazněji neohrozila třineckého brankáře Vojtka. “Vůbec se nám nedaří. Neustále je trénujeme, ale stále bez úspěchu. Stále hledáme nové varianty a doufejme, že se některá už ujme,“ přeje si plzeňský trenér.

Josef Straka konečně protrhl střeleckou smůlu. Dnes vstřelil již v páté minutě úvodní branku v utkání. “Obrovsky si mi ulevilo, když jsem dal po dlouhé době góla. Dnes nás Tomáš opět podržel, ale pak jsme nadělali chyby v obraně a on dostal jedinou branku. Je to škoda. O Třinci jsme věděli, že je venku poloviční. Rozhodli jsme zápas v úvodu po rychlých brankách. Naše sebedůvěra se snad zvedá. Jsme v první osmičce, která se pomalu začíná odtrhávat od zbytku. Snad tam zůstaneme,“ přeje si Straka.

Tomáš Duba se musel dost často ve svém brankovišti nudit. První střela na něj šla až v šesté minutě a po zbytek utkání se také příliš nezahřál. “Třinec přijel dost unavený, tak jsme rozhodli v úvodu. Brankář má rád, když je v tempu, takže mi to dnes příliš nevyhovovalo. Ale když už jsme vedli 4:0, tak jsem měl příjemný pocit. Když Třinec vstřelil jedinou branku, tak jsem se hned díval kolik je hodin, aby nestačil náhodou ještě vyrovnat, což se naštěstí ale už nestalo,“ směje se Duba.

Jan Výtisk byl ještě v dobách, kdy oblékal vítkovický dres, pověstný svým padáním do střel za jakéhokoliv stavu. Podobné kousky předvedl i v dnešním utkání za stavu 4:0. “Já si do střel lehám automaticky. Skočil bych tam, i kdyby to bylo 10:0,“ řekl hráč, který dostal ve hře trest na 2+10 minut. Odůvodnění bylo dosti kuriózní. Ten faul jsem moc nechápal. Prý úder na hlavu. Ještě jsem se nikdy s podobným faulem nesetkal,“ podivoval se Výtisk.

Na závěr si vzal slovíčko Jan Šůs, který se vyjádřil k datu 13. prosince, kdy Plzeň přivítá výběr hráčů NHL. “Je již potvrzeno, že se utkání sehraje v Plzni 13. prosince, kdy se při exhibici utkají mužstva HC Lasselsberger Plzeň proti výběru hvězd NHL. Podrobnosti vám zatím nemohu sdělit, jelikož je budeme řešit zítra, kdy se sejdeme s Tomášem Králem a panem Peterou a dojednáme všechny podmínky. Přesný čas konání ještě nevíme. Nevíme ani cenu vstupného. Ta závisí na částce, kterou budeme muset zaplatit za pořádání akce. Podrobnosti sdělíme v nejbližších dnech na tiskové konferenci.“