Málo trénujeme přesilovky, shodli se Pospíšil se Špačkem

P l z e ň - V neděli začal domácí HC LASSELSBERGER PLZEŇ opět šňůru zápasů odehraných na domácí ledě. Dnes přivítal HC JME Znojemské Orly, kterým nedali domácí hráči ani jednu branku. Plzeň během jednoho týdne odehraje čtyři zápasy před vlastním publikem. Plzeňští hráči nedali v zápase už podruhé za sebou ani jednu branku. Dnes to bylo především bravurním výkonem hostujícího brankáře Tomáše Vokouna. “Perfektně chytal a rozehrával námi nahozené puky. Nedal nám tím šanci a nám to bralo hodně sil,“ prohlásil po utkání plzeňský kapitán Pospíšil.

Plzeň začala zápas aktivněji než její soupeř. I přes to ovšem Znojmo otevřelo skóre utkání zásluhou Marka Urama, který se podílel na všech třech brankách Orlů. Znojemští hráči ale neplánovali tak silnou ofenzívu. “My jsme přijeli jen bránit. S tím jezdíme na všechny venkovní zápasy a myslím, že jsme se poslední dobou docela zlepšili. Dokonce jsme vyráželi o do protiútoků a právně v tom se nám dařilo. Určitě nás podržel brankář Vokoun, ale pochvalu si zaslouží všichni hráči, řekl po utkání trenér Znojma Jan Votruba. Při rozbruslení se připravovala posila z NHL Patrik Eliáš, ale do zápasu nenastoupil. “Patrik si při rozbruslení natáhl tříslo a do zápasu už nemohl nastoupit. Už teď je objednaný na zítřejší ráno k MUDr Kolářovi. Až po jeho prohlídce budeme vědět více,“ uvedl Votruba

Plzeň v dnešním zápase opět vyhořela zejména v přesilových hrách. “Přesilovky už snad nemá cenu cvičit. Je to jen otázka loterie. Alespoň, že už více střílíme, ale stále chybí efektivita. Je jasné, že když se hrají přesilovky, musejí padat góly. Nám to tak ale nevychází,“ je si vědom Jiří Kučera špatné sehranosti hráčů při početních výhodách.

Obránce Jaroslav Špaček se připojuje ke kritice kvality přesilovek. “Vůbec je netrénujeme a je to chyba. Budeme muset více zatlačit na trenéry, abychom je více pilovali, protože si při nich doslova jeden druhému pleteme do cesty,“ prohlásil kriticky Špaček. Právě on byl na ledě při první inkasované brance. “První gól v zápase je důležitý. My měli před tím šance, ale nevyužili jsme je. Uram si tu přihrávkou, kterou jsem myslel, že nedostane, krásně sklepnul. Ale je jasné, že když nedáme ani jednu branku, nemůžeme vyhrát,“ řekl obránce, který nastoupil do zápasového tempa po dvou týdnech.

Velký otazník visí nad Tomášem Dubou ohledně dalšího působení v západočeském klubu. K dnešnímu utkání dokonce už osobně přihlížel Roman Málek. “Snažím se to nevnímat tím, že nečtu noviny. Ale vím, co se kolem mé osoby děje. Samozřejmě mi to není vůbec příjemné, ztratil bych tím zaměstnání. Ale teď se na to skutečně snažím nemyslet, je to jen v rukou manažerů,“ řekl plzeňský brankář, který opět v dnešním utkání vychytal spoustu soupeřových příležitostí. “Hráli jsme doma a chtěli jsme je pořádně tlačit. Po neúspěchu v Liberci jsme chtěli určitě vyhrát, ale řekl bych, že nás teď poslední dobou opustilo štěstí. Sice bojujeme, ale vůbec nám to tam nepadá a jejich obrana byla obzvlášť dost neprostupná,“ zhodnotil utkání Duba.

Plzeňský kapitán David Pospíšil by určitě dnešní prohru nehodnotil jako propadák. “Ani v Liberci to nevypadalo tak děsivě jako skóre. Když jsme tam prohráli 0:3, tak jsme stejným poměrem mohli klidně i vyhrát. Dnes je ale pravda, že obrovskou zásluhu na vítězství Znojma měl jejich brankář Vokoun. Tím, jak zachytával nahozené puky, nám bral hodně sil. Vůbec jsme se nemohli usadit v útočném pásmu, a když už se to povedlo, tak jsme si to přihrávali na nohy,“ naráží Pospíšil na špatné přesilové hry. “Občas přijdou časy, kdy to nejde a to se stalo dneska. Ale zítra se z toho vyspíme a hned v úterý nás čeká další zápas, který chceme vyhrát,“ dodává optimisticky Pospíšil.