PLZ-ZNO 0:3 - Střelecká mizérie přerostla v křeč

P l z e ň - Druhou čtyřzápasovou sérii na vlastním ledě otevřeli Plzeňáci opět prohrou. Orli vrátili Lasselsbergeru porážku a odvezli si ze západu Čech tři body za výhru 3:0. Plzeň tak pokračuje v bídné koncovce, již 124 minut se plzeňští hráči neradovali z gólu. Tomáš Vokoun v brance Znojma podal výborný výkon podepřený nezbytným štěstím a svým výkonem dominoval na plzeňském ledě.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

0:3
0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 15. Uram (Plášek, Pucher), 44. Plášek (Uram, Pucher), 59. Pucher (Uram). Rozhodčí: Hradil - Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5 966. střely na branku: . Průběh utkání: 0:3.

HC Škoda Plzeň

Duba (Pejchar) - Nedoma, Trnka, Jindřich, Výborný, Výtisk, Špaček, Cartelli - Martin Straka, Michal Straka, Matějovský - Paroulek, Josef Straka, Cibák - Kudrna, Kracík, Pospíšil - Míka, Mrázek, Důras - Adamský.

Orli Znojmo

Vokoun (Slávik) - Soudek, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Toman, Benák, Křetínský, Kvetan - Uram, Pucher, Plášek - Eliáš, Ludvík, Erat Roman - Vorel, Haman, Rachůnek Ivan - Barus, Mikulík, Ondřej.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Duba 60 27 2 25 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 0 0
Martin Cibák 0 0 0 0 0
Robert Jindřich 0 0 0 0 0
Jaroslav Kracík 0 0 0 0 0
Jaroslav Kudrna 0 0 0 0 2
Radek Matějovský 0 0 0 -1 0
František Mrázek 0 0 0 0 0
Milan Nedoma 0 0 0 0 0
Martin Paroulek 0 0 0 0 2
David Pospíšil 0 0 0 -1 0
Michal Straka 0 0 0 -2 0
Martin Straka 0 0 0 -2 0
Josef Straka 0 0 0 -1 0
Jaroslav Špaček 0 0 0 -2 0
Pavel Trnka 0 0 0 0 2
Martin Výborný 0 0 0 -1 2
Jan Výtisk 0 0 0 -1 0

komentář

O jednu ze svých největších hvězd přišlo Znojmo ještě před začátkem zápasu. Na rozbruslení si Patrik Eliáš natáhl třísla. Orli měli do zápasu rychlý rozlet. Hned po úvodním vhazování se až před Dubu probil Ludvík. Domácí o sobě dali poprvé výrazněji vědět až ve 3. minutě. Před Vokounem bylo dusno po akci Martina Straky. Stejný hráč sklidil potlesk ochozů i za svůj průnik znojemskou třetinou v půlce třetiny. V následném závaru nebezpečně pálil Výborný. První gólová akce zápasu přišla v čase 14:17. Plzeňská obrana si nepohlídala Marka Urama, který dostal přesný pas od Pláška. Znojemský D´ Artagnan v brejku nezaváhal a s ledovým klidem poslal puk mezi Dubovy betony - 0:1. Hned vzápětí znojemskému přečíslení zabránil v poslední chvíli Cibák. Obrovskou šanci měli domácí v 16. minutě, puk poskakoval po brankové čáře, za Vokounova záda se mu ale nechtělo. O minutu později nevyšla rozehrávka Tomáši Dubovi, puk poslal přes plexisklo a dostal dvouminutový trest. V následné početní převaze Znojmo ukázalo Lasselsbergeru, jak se mají hrát přesilovky. Pucher rozezvonil tyčku, sám před Dubou se zjevil Plášek.

Daleko lepší začátek se domácím povedl ve druhé části. Matějovský hledal Michala Straku, po střele Pospíšila dorážel Kudrna. Cibákův pokus se odrazil k Paroulkovi, který puk zacuchal do Vokounova dresu. Na druhé straně musel Duba daleko z branky proti znojemskému přečíslení. Následovalo několik pokusů z větší vzdálenosti na obou stranách. Kolem beka pálil aktivní Kudrna, skulinu u tyčky plzeňské branky zkoušel najít Uram. Ve 34. minutě hrála Plzeň dvě na sebe navazující přesilovky, opět se však prokázalo, že využívání početních výhod je největší slabinou Západočechů. Volného Kudrnu viděl před brankou Kracík, Martin Straka rozvlnil jen boční síťku. V prostřední třetině Plzeň soupeře přestřílela poměrem 10:3, skóre ale nadále zůstávalo stejné.

Plzeňští trenéři zamíchali sestavou, do hry nasadili čtvrtou lajnu, zahrál si i třináctý útočník Martin Adamský. Kýžený výsledek se ale ne a ne dostavit. Při hře čtyři na čtyři vzplály emoce za plzeňskou brankou. Rachůnka za najetí do Duby vytahal za uši Milan Nedoma. Na nedůraz u mantinelu doplatila Plzeň ve 44. minutě. Uram přihrál úplně volnému Karlu Pláškovi, který měl dost času zamířit. Proti jeho dělovce Duba neměl šanci - 0:2. Naděje na korekci skóre vzplála ve 49. minutě. Martin Straka ujel do brejku, prováhal však ideální okamžik pro zakončení. Dobývání orlího hnízda bylo s postupujícím časem stále marnější a marnější. Poslední kapku naděje nabídla Modrobílým přesilovka v čase 57:20. Trenéři Lasselsbergeru navíc zkusili odvolat brankáře, plzeňské přesilovkové prokletí ale zůstalo nezlomeno. Minutu před koncem stanovil skóre na konečných 0:3 do prázdné klece Peter Pucher. Plzeň tak po prohře s libereckými Bílými tygry podlehla stejným poměrem i dalšímu zástupci z hokejové říše zvířat, Znojemským orlům.

Ohlasy trenérů

Jiří Kučera (Plzeň): "Znojmo skvěle bránilo, my jsme po lacině obdržených gólech museli otevřít hru a zle se nám to vymstilo. Je škoda, že jsme prohráli už podruhé za sebou 0:3, musíme to v dalším domácím utkání protrhnout. Navíc nás stále trápí neproměněné přesilovky."

Jan Votruba (Znojmo): "Přijeli jsme s obrannou taktikou, která nám v poslední době vychází, a stejně tomu tak bylo i dnes. Patrik Eliáš nám po rozbruslení sdělil, že má natažený sval a nemůže dnes nastoupit. Soustředili jsme se nejen na důraznou obranu v naší třetině, ale precizně jsme bránili i střední pásmo. Navíc nás podržel gólman Vokoun. Pochvalu však dnes zaslouží celý tým, který předvedl disciplinovaný výkon."