PLZ - ZNO 6:2 - Na závěr hojivá náplast v podobě jasného vítězství!

P l z e ň - Poslední zápas sehráli hokejisté plzeňského Lasselsbergeru v extraligové sezóně 2004/2005! Loučení bylo nakonec důstojné, v pohodovém utkání modrobílí nasázeli Orlům ze Znojma šest branek a alespoň trochu si udobřili zklamané fanoušky, kteří dlouho snili o play-off. Duel se vyvedl zejména Davidu Moravcovi, který si do statistik připsal hned tři asistence.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

6:2
3:1, 1:1, 2:0

Branky: 6. Kudrna (Adamský, Marshall), 8. Pospíšil (Moravec, Kracík), 11. Jindřich (Moravec, Pospíšil), 38. Duda (Michal Straka, Andrašovský), 54. Kracík (Moravec, Cartelli), 55. Matějovský (Michal Straka - 17. Beroun (Toman), 35. Ludvík (Erat, Uram). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:5. Využití: . V oslabení: . Diváci: 5 645. střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 3:0,3:2,6:2.

HC Škoda Plzeň

Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, Procházka, Výtisk, Pulpán - Duda, Mich. Straka, Andrašovský - Kracík, Pospíšil, Moravec - Adamský, Kudrna, Matějovský - Polák, Důras

Orli Znojmo

Železný - Bičánek, Toman, Čakajík, Kuboš, Šmach, Benák, Němeček - Uram, Ludvík, Erat - Plášek, Pucher, Ambruz - Mikulík, Haman, Beroun - Blatný, Vorel

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Rudolf Pejchar 60 26 2 24 92,31 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 1 1 1 2
Dušan Andrašovský 0 1 1 1 0
Mario Cartelli 0 1 1 1 0
Radek Duda 1 0 1 0 2
Michal Důras 0 0 0 0 2
Robert Jindřich 1 0 1 5 0
Jaroslav Kracík 1 1 2 3 0
Jaroslav Kudrna 1 0 1 0 0
Jason Marshall 0 1 1 3 2
Radek Matějovský 1 0 1 1 0
David Moravec 0 3 3 3 0
Michal Polák 0 0 0 0 0
David Pospíšil 1 1 2 2 0
Libor Procházka 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Michal Straka 0 2 2 1 0
Pavel Trnka 0 0 0 -1 4
Jan Výtisk 0 0 0 0 0

komentář

Po senzační výhře Litvínova ve Zlíně se dnes na Plzeňském ledě poslední duel sezóny dohrával jen z povinnosti a tak pro mnohé návštěvníky tohoto utkání bylo otázkou s jakou motivací domácí k tomuto zápasu nastoupí. Naštěstí trenéři odvedli svoji práci dobře a hráči sami, podle kapitána Davida Pospíšila, se chtěli se sezónou rozloučit důstojně, což se jim povedlo.
Plzeňští začali jak se na domácí patří tlakem, zatímco Znojmo věrno svojí tradici vyčkávalo na brejky.
V šesté minutě aktivně hrající Matějovský motal hlavu znojemským obráncům, z čehož těžil Adamský, jehož opakovanou střelu dopravil za záda juniora Železného ve znojemské brance Kudrna. 1:0.
Prakticky hned poté následoval nájezd Důrase a Poláka na osamoceného obránce hostí. Železný Důrasovu střelu kryl.
V osmé minutě připravil gól pro Pospíšila Kracík. Přihrávku přes šířku brankoviště zametl plzeňský kapitán spolehlivě do znojemské branky. 2:0.
O dvacet vteřin později po Cartelliho chybné rozehrávce vytáhl Pejchar proti bombě Blatného ukázkový semafor. Po další minutě hry sebral domácí gólman další tutovku Eratovi. Hokejisté Lasselsbergeru se dostávali pod tlak a v obranném pásmu vyráběli chyby. Uklidnění přinesl Jindřich jenž si sjel před hostujícího brankáře na perfektní nahrávku Davida Moravce a z první prostřelil Železného. 3:0.
Na konci dvanácté minuty přišli Plzeňští málem o svého kapitána, když jej nemilosrdně sestřelil spoluhráč Cartelli pukem přímo do helmy.
Hosté dostali ve třinácté minutě výhodu hry v početní převaze, ale málem se radovali domácí. Kracík spolu s Moravcem ujeli do nájezdu dva na jednoho. Puk měl v držení Kracík, udělal chytrou stahovačku do středu hřiště a vyslal střelu, kterou zblokoval obránce tak, že přeplachtila brankáře a nebýt včasného volejbalového zákroku hostujícího Urama mohlo se skóre opět měnit. Po faulu na Adamského se síly vyrovnali. Ve hře čtyři na čtyři nevyslyšel Duda Andrašovského nabídku, v nastalé přesilovce se naopak dobře činil Andrašovský před Železného brankou a soudě podle výrazu ve tváři s nímž se vracel na střídačku jej za to obránci Znojma štědře odměnili.
V sedmnácté minutě se ke skórovaní dostali také hosté. Toman hned po buly tvrdě pálil na Pejchara, jenž jeho střelu jen vyrazil. Útočník hostů Beroun utekl Výtiskovi a zasunul puk do odkryté branky. 3:1.
Do první sirény pak led patřil více hostujícím hráčům, které vstřelený gól evidentně povzbudil.

Druhou třetinu začali domácí pěkně zostra. Během dvou úvodních minut jeli na brankáře hostů sami Straka, Matějovský a nakonec Kudrna.
Hra se srovnala až po vyloučení Adamského za sekání. V oslabení se blýskl Pejchar proti Ludvíkovi. V oslabení se přes dva beky soupeře probíjel Důras, byl počastován hokejkou do obličeje a síly na ledě se srovnaly. Další tutovku měl před sebou Duda, který jen o centimetry nedosáhl na puk před odkrytou klecí hostí. Na začátku deváté minuty sudí poslal ven dalšího hráče Znojma a domácí hráli 16 vteřin pět na tři. Bohužel touto přesilovkou zřejmě vyvrcholila tragédie letošních plzeňských přesilovek.
Ve třinácté minutě předvedl svoji techniku Kracík. Povodil si obránce a servíroval Moravcovi před prázdnou bránu. Gól ovšem nebyl uznán pro natlačení domácího Pospíšila hostujícím obráncem do vlastního brankáře.
Hra domácích poté upadala, zvláště v obraně to hořelo. Toho využil Erat jehož nahrávka našla před Pejcharem osamoceného Ludvíka, ten pak nekompromisně zavěsil. 3:2.
Domácí dýdžej se asi rozhodl zvýšit utrpení diváků a pustil oblíbenou ruskou píseň Kaťušu. Ale náplast na bolístku jim poskytl první útok. Andrašovský zatáhl puk okolo mantinelu za branku hostí, tam jej převzal Straka a namazal před bránu číhajícímu Dudovi, který Železnému nedal šanci. 4:2.
Domácí byli jako pokropeni živou vodou a téměř šest tisíc diváků si přálo „bůra“.

Poslední třetina této sezóny začala náporem hostů. Pejchar ponechaný na holičkách vychytal nájezd Puchera, při dorážce při něm stáli všichni svatí. Ani ve dvou po sobě rychle jdoucích oslabeních si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Po excelentní přihrávce Urama zakončoval Ludvík ke vzdálenější tyči, Pejchar se však přemístil pekelně rychle a jeho beton byl tak včas na svém místě.
Od sedmé minuty se hrálo snad šest minut bez přerušení a to převážně ve středním pásmu. Pak se do hry obuli Znojemští a zamkli domácí v obranném pásmu. Dvakrát nepříjemně vyzkoušel Pejchara Ludvík, Erat orazítkoval tyč.
Po velké Orlím snažení však ujeli tři plzenští a v cestě jim stáli jen dva bránící hráči Znojma. Kracík s pukem dlouho vybíral komu nahraje, až nakonec vymetl levý růžek znojemské branky sám. 5:2. Chirurgicky přesná střela zápěstím.
O chvíli později předvedl ochozům Matějovský jakého v něm mají siláka. Projel obranným pásmem Orlů, položil si brankáře a skóroval podél jeho betonu. A to vše s hostujícím obráncem na zádech! 6:2.

Do konce sezóny obou mužstev už zbývalo pouhých pět minut a v nich už se celkem nic neodehrálo. Jen aktivní Důras dal hostujícímu Berounovi přivonět ke svojí rukavici, což byla poslední bitka v této sezóně.
Po závěrečné siréně následovala trochu smutná děkovačka, rozhovor kapitána Pospíšila a dárek na cestu do Ameriky pro Jasona Marshalla.
Nashledanou s týmem Lasselsbergeru v září, pro nedočkavce už v srpnu na prvních přípravných zápasech!

Ohlasy trenérů

Jiří Neubauer (Plzeň): "Když i kolega je spokojen s výsledkem, jsme spokojeni i my. Chtěli jsme se úspěšně rozloučit s našimi výbornými fanoušky, kteří nás po celou sezonu podporovali. A to jsme dnes splnili, rozloučili jsme se důstojně. Jsem rád, že jsem mohl toto mužstvo s Ivanem Vlčkem trénovat. Je škoda, že jsme nakonec do play-off nepostoupili. Určitě nám v závěru chyběl tahoun Martin Straka a navíc se bohužel už ve čtvrtém utkání za našeho působení u mužstva zranil první brankář Tomáš Duba."

Jan Votruba (Znojmo): "Od neděle máme nemocného gólmana Slávika, a proto jsme měli z utkání obavy. Dnes jsme kvůli jeho nemoci přivezli asi nejmladší brankářskou dvojici v extralize v historii. Hráči k utkání naštěstí přistoupili zodpovědně a my jsme nakonec dnes, i přes za normálních okolností špatný výsledek, spokojeni."