Nejdříve hecování, pak důležitá výhra

Z n o j m o - Plzeň svého soka opět přestřílela, předvedla opět velmi dobrý výkony, ale opět z ledu odcházela se sklopenou hlavou. O výhře Orlů 4:3 rozhodly především dvě využité přesilové hry. Hokejisté Lasselsbergeru dokázali bleskově vymazat i dvougólové vedení, gól Erata po přihrávce Josefa Straky v přesilové hře ale rozhodl, veledůležité body zůstaly na jihu Moravy. „Těžký zápas, šlo o hodně. Zaplaťpánbůh, že jsme ten vítězný gól dali,“ glosoval skončený duel útočník Orlů Josef Straka, který dlouhé roky působil v Plzni, oklikou přes Spartu se nyní dostal do znojemského dresu.

Úvod zápasu byl v plzeňské režii, jak se v poslední době stává zvykem. „Ze začátku to bylo těžký, než jsem si zvyknul. Od půlky zápasu už to bylo lepší, už jsme se s kluky na ledě trochu našli,“ ulevil si explzeňský forvard. Znojemským trenérům mohl Straka sloužit jako dokonalý zdroj informací o plzeňském týmu. Se Západočechy si nová akvizice Orlů stihla poslat pár hecujících telefonátů a zpráv. „Volali jsme si, psali jsme si, provokovali jsme se, ale žádné sázky mezi námi neproběhly.“ Podruhé v krátké době si Josef Straka zahrál proti svému dlouholetému spoluhráči a kamarádovi Dušanovi Andrašovskému. Že by však slovenskému forvardovi nechtěně i nyní přihrál, to nehrozilo. „Ne, to ne. I když jsme spolu hrozně dlouho hráli, jak uvidím jiný dres, tak mu nepřihraji,“ usmívá se.

O co více radosti bylo na straně domácích, o to více smutku panovalo v týmu Plzně. Lasselsberger sice předvedl výkon volající po bodech, bodový účet v tabulce však stále setrvává na hodnotě 53. „Měli jsme to rozehraný docela dobře. I když se Znojmo dostalo do vedení, podařilo se nám ještě vyrovnat a zápas zdramatizovat. Pak jsme ale dostali pro mě blbý gól a už jsme s tím nedokázali udělat. Je to škoda, mohlo to být lepší,“ smutnil Tomáš Duba, jenž byl vyhlášen nejlepším mužem Plzně v zápase. Kryl 39 pokusů, na 4 nedosáhl.

Vzhledem k výsledkům nejbližších soupeřů je i přes prohru šance na play-off stále velmi reálná. „Tři týmy jsou na stejných bodech,“ prokazuje znalost situace gólman. „Bude hodně záležet na momentální formě jednotlivých mančaftů.“ Kdo postoupí, to si Duba netroufá předpovídat. „Nechtěl bych nikomu dávat nějaké větší šance.“ Ale? „Doufám, že tam budeme my,“ přeje si. Pro brankáře Plzně je situace nyní hodně složitá. Tým není tak produktivní a tlak na gólmany se zvyšuje. „Radost z toho nemám. Když dáme jeden dva góly, tak je to moc těžké,“ říká vážně na závěr.