Letošní sezóna se nekoná, říká Cibák o NHL

P l z e ň - Jedním z hráčů, kteří netrpělivě čekali na vývoj v zámoří byl plzeňský forvard Martin Cibák. I on si přál, aby letošní ročníka začal. Jenže: "Včera jsme dostali zprávu, ať si hledáme angažmá, že se sezóna nekoná," říká vítěz Stanley cupu. Takže definitivní konec? "Dá se to tak říct," dodává Cibák, kterého již zdravotní stav pustí v úterý na led. Plzeň míří k jednomu z klíčových duelů do Litvínova.

Plzni chyběl tři zápasy. "Měl jsem angínu, teplotu, bral jsem čtyři dny antibiotika a cítil jsem se slabý," popisuje své zdravotní útrapy. Bakterie však již přemohl. "Už jsem v pořádku. Trénuji naplno a v úterý nastoupím," říká potěšeně. Skončí tak jedno z nejhorších hokejistových utrpení. "Je těžké jen sledovat spoluhráče, když sám nemůžete hrát," vzpomíná starou pravdu. "Ale naštěstí se vrátím v pravý čas."

Skutečně v pravý. Před Plzní je 13 zápasů, v nich se rozhodne o postupujících do play-off. "Potřebujeme vyhrát jeden zápas a pak věřím, že uděláme šňůru a usadíme se v osmičce," je optimistou Cibák. Pozitivní náladu v něm vyvolaly také výkony Lasselsbergeru. "Nehráli špatně, jen jsme nedávali góly. Chce to štěstí, ale rozhodně jsme horší tým nebyli," zpozoroval.

Na ledě chemiků trenéři mohou počítat s vítězem posledního Stanley cupu. Zápas bere Cibák do jisté míry jako každý jiný. "Každý zápas bude důležitý." Ale přeci: "Pravdou je, že to bude takové derby sousedů v tabulce. Bude to o šest bodů," má prostudovanou tabulku. Nový trenérský tandem bude moci s Cibákem počítat i nadále, začátek NHL nehrozí. "Zklamaný? Samozřejmě," ulevuje si útočník Plzně Martin Cibák