LIT-PLZ 2:4 Kapitánova formace posunula Lasselsberger na osmé místo!

P l z e ň - Do závěrečné čtvrtiny základní části vkročila Plzeň skvěle! Na ledě Litvínova si připsala první letošní výhru nad nepříjemným soupeřem, který před dnešním kolem držel osmé místo. Lvým podílem se o výhru 4:2 zasloužil útok Paroulek-Pospíšil-Moravec, který byl u tří branek. Dvou dosáhl sám centr a kapitán David Pospíšil. Plzeň se po důležité výhře odpoutala od devátého místa, Litvínov klesl na desáté. V brance Plzně chyběl od 10. minuty Tomáš Duba, který musel střídat pro zdravotní potíže, duel dochytal Rudolf Pejchar.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:4
0:2, 2:2, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Zálešák (Buzek), 27. Gombár (Čaloun) - 9. Kudrna (Jindřich), 15. Pospíšil (Moravec), 25. Pospíšil (Moravec, Paroulek), 35. Moravec (Andrašovský, Pospíšil). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:9, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 4 980. střely na branku: 48:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Jarina - Šlégr, Škoula, Ťupa, Buzek, Kroupa, Hranáč (28. Skuhrovec)- Čaloun, Reichel, Gombár - Zalešák, P. Martinec, Balázs - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák (21. Jánský).

Duba (10. Pejchar) - Cartelli, M. Výborný, L. Procházka, Jelínek, Výtisk, Jindřich - Adamský, M. Straka, Andrašovský - Cibák, Kudrna, Matějovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec.

Jan Výtisk 0 0 0 1 0

Už první minuty daly divákům poznat, že v sázce je hodně. Začalo se svižně a útok střídal útok. Jaina kryl jedovaté střely Martina Straky i chytrý pokus Adamského. Duba na druhé straně lapil bombu Balázse a nepustil za svá záda puk ani při první přesilové hře domácích. Dvě minuty po návratu prvního vyloučeného zápasu, kterým byl David Pospíšil, se Plzeň radovala z vedoucí branky. Nenápadnou střelu od mantinelu namířil šikovnou tečí za Jarinu Jaroslav Kudrna - 0:1! Vzápětí ale přišla pro plzeňské řady další rána, pro zdravotní potíže musel v 10. minutě odstoupit Tomáš Duba, do klece nastoupil Rudolf Pejchar. Ve 14. minutě brankářský harcovník v plzeňských barvách zastavil betonem nebezpečně tečovanou střelu. A Plzeňáci udeřili podruhé. David Pospíšil vyjel zpoza branky a našel volné místo u vzdálenější tyče - 0:2! Hosté tak již v 15. minutě překonali letošní normu jedné branky v zápasech s Chemopetrolem. Do konce závěrečné části zahrozila Plzeň souvislým tlakem, domácí poté několika střelami při vyloučení Kudrny.

Nedlouho po buly otevírajícím druhou třetinu byli vyloučeni zároveň Trávníček a Kudrna. Většího prostoru využil k parádní nahrávce Buzek, jehož nabídkou před odkrytou brankou nepohrdl Zálešák - 1:2! Vzápětí se v šanci objevil i Reichel, ale prováhal. Plzeňský kapitán David Pospíšil již byl ve 25. minutě přesnější, po několika kličkách puk parádně uklidil za záda bezmocného Jariny - 1:3! Přestřelku v první desetiminutovce druhé části přiživil Gombár, který z úhlu zavěsil při přesilové hře - 2:3! Závody v úspěšných střelách vystřídaly závody ve vyloučení. Ve 35. minutě se na led vrátil hokej, nejprve Zálešák sám před brankou nedal a vzápětí David Moravec z metru před Jarinou nezaváhal - 2:4! Otřesení domácí se již do většího tlaku nedostali ani při trestu Pospíšila.

Třetí třetina začala dalším vyloučením, pykal Cartelli. Nedlouho po jejím konci baseballovým způsobem hasil nebezpečnou situaci před plzeňskou klecí Libor Procházka. Velkou šanci k návratu do zápasu při vyloučení Cartelliho tak domácí nevyužili, a když se netrefili ve velkých šancích ani Trávníček s extraligovým debutantem Jánským, začalo být s chemiky zle. V 53. minutě navíc odjel na trestnou lavici Čaloun, když k němu přisedl Hübl, hráli hosté 34 sekund přesilovku 5 proti 3. Do útočení se však za příznivého stavu nehnali. Poslední jiskřička naděje vysvitla Litvínovu v 58. minutě, kdy na trestnou odkráčel prozměnu Matějovský. Pejchar však zůstal v klidu, Plzeň si z ledu chemiků odvezla cenné tři body.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "Opět se nám nepodařilo přerušit nepříznivou sérii. Nevím, v čem to je. Jdeme do zápasu dobře, ale pak se to zvrtne jinak. Dnes se to lámalo při našich hrubých chybách, které vždy přišly poté, co jsme snížili."

Ivan Vlček (Plzeň): "Přijeli jsme hlavně s pozornou obranou. Chtěli jsme ustát počáteční tlak domácích a vyvarovat se hokeje nahoru - dolů. To se nám podařilo. Myslím, že se utkání vyvíjelo podle našich představ."