Stávají se horší věci, říká Petr Koukal

P l z e ň – Ve čtvrtek odpoledne se dozvěděl, že ho Pardubice vyměnily, a v pátek večer už se radoval z prvního vstřeleného gólu v modrobílém dresu. „Co víc si přát?“ usmíval se Petr Koukal po zpečetění výhry 4:1 nad Karlovými Vary. „Zdejší atmosféra se mi líbí. Mám rád, když lidi fandí,“ spokojeně vykládal třiadvacetiletý centr po vydařené premiéře v novém týmu.

Koukala výměna za Marka Vorla překvapila. „Byl jsem na pohovoru u pana Kusého (generální manažer Pardubic – pozn. aut.), ale trejd jsem nečekal. Neřekl bych, že jsem hrál pod svoje možnosti,“ popisoval svůj pohled na věc. „Zatím jsem hrál jenom za Pardubice, tak alespoň poznám něco jiného. Stávají se horší věci, vzal jsem to v klidu,“ zhodnotil s úsměvem na tváři současnou situaci.

V Plzni se ještě nestačil ani pořádně zorientovat. „Akorát jsem věděl, kde je zimák – naštěstí jsem to trefil napoprvé. Přijel jsem ráno, ubytoval se tady v hotelu a šel do kabiny.“ O několik hodin později už si ve svém přechodném působišti připsal asistenci a zanedlouho i první střelecký úspěch. „Ani jsem nevěděl, že to byl gól. Poznal jsem to až podle reakce diváků,“ prozradil Koukal, který po zápase působil naprosto uvolněným dojmem.

Mario Cartelli uvedl, že utkání bylo velice těžké. „Hráli jsme aktivně, snažili jsme se dohrávat souboje a stříleli jsme na bránu,“ neskrýval spokojenost se zvládnutím duelu. Plzeňští dobře věděli, že bylo potřeba vyhrát, a na střetnutí se dobře připravili.

Autor vítězné branky skromně připustil, že šlo v podstatě o náhodu „Snažil jsem se trefit puk a vystřelit nahoru.“ Strážce karlovarské svatyně Mensator neměl úplně čisté svědomí. „Myslím si, že je to moc dobrý gólman. Dneska mu to tam prostě spadlo,“ zastal se soupeřova brankáře obránce Plzně.

Dalším bekem, jenž skóroval, byl Robert Jindřich. „Pořád se přede mnou otevíral prostor, soupeři uhýbali, tak jsem to tam pustil. Nic jiného se ani nedalo dělat,“ popsal svoji trefu, kterou zvýšil stav střetnutí na 3:1.

Západočeské derby zkušeného zadáka ničím nepřekvapilo. „Zápasy proti Varům jsou vždycky vypjaté. Probíhají ve stejném duchu: urputné bránění, nějaké potyčky a výborné výkony gólmanů.“

V neděli hraje Lasselsberger na ledě posledního celku extraligové tabulky. „Podle našich signálů se Vsetín zvedá, každopádně musíme být na pozoru. Nejedeme tam jako jasný favorit. Na Lapači je to vždy těžké, diváci atmosféru ještě zahušťují,“ je si vědom před nadcházející bitvou.