Pardubice vyhrály zaslouženě, říká Michal Straka

P l z e ň - Ani návrat tahouna týmu Michala Straky nepomohl domácím hokejistům ke zdolání Pardubic. Plzeňský centr se vrátil po zranění a následné operaci kolena a hned se uvedl dobrým výkonem. Přesto však s průběhem zápasu spokojen být nemůže. Modrobílí nedokázali za šedesát minut vstřelit jedinou branku, a podlehli tak východočechům 0:1. Sám zkušený útočník uznává kvalitu soupeře, když říká: „Pardubice vyhrály zaslouženě.“

Již poněkolikáté nepotvrdili plzeňští hokejisté dobrý výsledek z ledu soupeře následnou výhrou na domácím hřišti. Tentokrát podlehli 0:1 pardubickému Moelleru. „Síla mužstva se projeví v tom, jestli tým dokáže zopakovat dobrý výkon,“ uvědomuje si asistent trenéra Radek Kampf. Přitom přípravu na souboj s východočechy Plzeňští rozhodně nepodcenili. Právě Kampf sledoval poslední extraligový duel hostů. „V pátek jsem nebyl v Třinci, ale byl jsem se podívat na zápas Pardubic proti Kladnu,“ popisuje svoji práci.

Jedním z rozhodujících faktorů, které ovlivnily výsledek utkání, byly nevyužité přesilové hry. Domácí tým se v nich v poslední době vyloženě trápí. „Přesilovky jsou o individuálních kvalitách. Hráči jsou pod velkým tlakem. Pak se jim snadno stane, že jim uteče puk. To provedení v zápase není ideální a chyby se udělají,“ vysvětluje bývalý výborný útočník. Další ranou do taktických plánů byla neúčast dvou středních útočníků. „Šindel bojoval již čtrnáct dní s virózou, teď jí podlehl, je doma a bere antibiotika. Jarda Kracík má vážnější problémy s kolenem,“ popisuje Kampf zdravotní stav obou marodů. Z nedostatku centrů vyplývalo velké množství prohraných vhazování. Hráči, kteří museli narychlo zaskakovat, buly často prohrávali a z toho plynuly i zbytečné ztráty kotoučů. „Pro tým je těžké, když nevyhrává vhazování. Znovuzískání kotouče nás stojí hodně sil,“ uvědomuje si plzeňský kouč.

Po delší době se před domácím publikem opět představil Michal Straka. A rozhodně to pro něj nebyla radostná premiéra. „Pardubice vyhrály zaslouženě. Byly živější než my. Nám se nedařila kombinace ani přesilovky,“ popisuje průběh utkání hráč, který se zotavoval po operaci kolena. „Zápas rozhodla trochu šťastná situace, kdy se střela odrazila ještě před Romanem od jedné z bruslí přímo před volného hráče,“ dodává. I svůj výkon hodnotí Straka spíše kriticky: „Určitě to nebylo ideální, protože ještě nejsem stoprocentně fit. I pro mne bude teď přestávka důležitá.“ O náplni volnějších dnů má jasno: „Potřebujeme teď natrénovat hlavně kombinaci, abychom po ledě jen zbytečně nejezdili.“

Zvýšenou motivaci měl před dnešním duelem Petr Koukal. Proti „svým“ Pardubicím hrál vůbec poprvé. „Byl to pro mne zvláštní pocit. Hlavně když jsme na začátku nastupovali, ale po prvním vhazování to už bylo v klidu. Čekal jsem, že to bude horší,“ popisuje třiadvacetiletý útočník své pocity. Již před zápasem byl v kontaktu se svými bývalými spoluhráči: „Trochu jsme se hecovali s Honzou Kolářem, ale jen tak v mezích.“ Při hře již ale s hráči Moelleru nijak nediskutoval. „Nechtěl jsem se rozptylovat, takže jsem se nedíval ani na jejich střídačku, ani na hráče, který proti mně šel na buly,“ říká hokejista, který dnů volna využije k odpočinku a z Pardubic se na západ Čech vrátí až na čtvrteční trénink.