Kdybych nebyl dřevák, mohl jsem zvýšit na 2:0, litoval Moravec

P l z e ň - Plzeň po reprezentační přestávce získala z tří zápasů osm bodů z devíti možných. Vzestup formy byl tedy zřejmý a v pátek to LASSELSBERGER hodlal potvrdit. Do první třetiny vstoupila Plzeň hodně aktivně a dokonce v oslabení se ujala vedení, které si udržela do konce první třetiny. Těsně před koncem po Zelenkově přihrávce mohl Moravec ještě zvýšit, ale nepovedlo se mu Pince překonat. “Ta první třetina byla výborná a je škoda, že jsem tu branku nedal. Pak by druhá třetina nemusela být tak hrozná, litoval po utkání Moravec. Narážel tím na tři obdržené branky ve prostředním dějství.

Trenér Vítkovic Miloš Holaň byl rád, že mohl nasadit Burgera do hry. “Rozhodnutí padlo až těsně před zápasem. Jirka nastoupil do zápasu se sebezapřením. My jsme potřebovali bodovat a jsme rádi, že se nám to povedlo. První třetinu jsme odehráli špatně a můžeme být rádi, že skončila jen 0:1. Hráči se vůbec nedostali do tempa. To se nám povedlo ale od druhé třetiny, kdy jsme přidali i bojovnost,“ řekl Holaň.

Trenér Plzně Marek Sýkora naopak o jednoho klíčového hráče přišel. “Pavlu Trnkovi se obnovily komplikace s třísly, takže to byla komplikace i pro nás. První třetinu jsme ale odehráli výborně. Mohli jsme přidat ještě jeden gól,“ narážel na neproměněnou šanci Moravce. “Začátek druhé třetiny byl ale velice laxní. Mužstvo vůbec nebylo připraveno. Pak jsme už ani neměli sílu stav otočit,“ řekl Sýkora. Po třetí inkasované brance došlo ke střídání Málka za Ježe. “To byl pokyn ode mě. Málek se mi od začátku nezdál jistý, tak jsem ho nechtěl nechat trápit v brance. Petr Jež pak chytal dobře, pochválil Sýkora brankářskou dvojku.

Plzeň hrála jako na houpačce. To potvrzuje i David Moravec. “První třetina byla dobrá, druhá nejhorší a třetí třetina byla křeč. Kdybych nebyl dřevák, mohl jsem na konci první třetiny zvýšit na 2:0. Ve druhé třetině jsme začali špatně přesilovkou. Ve třetí jsme sice vykřesali naději při přesilovce pět na tři, ale to bylo vše,“ shrnul utkání Moravec, který se ale v posledních zápasech bodově trápí. “Já poslední tři zápasy nic moc. Ale teď se musíme oklepat z dnešní prohry a musíme ze Zlína přivézt nějaké body a přiblížit se k play off. Je půlka sezóny a bodové manko na osmičku není velké,“ řekl Moravec.

Petr Jeř se dostal do branky v polovině zápasu, ale už od začátku tušil, že dostane v plzeňské kleci prostor. “Připravil jsem se na to. Málek nebyl ve své kůži. Zklamaly mě ale výkřiky z kotle proti mé osobě, když jsem šel do branky. Nevím, čím jsem si to zasloužil, že na mě lidi už od začátku nadávali,“ pravil smutně Jež a hledá příčiny zloby plzeňského kotle. “Nevím, čím to bylo, ale asi třikrát jsem zaslechl skupinku asi dvaceti lidí, jak proti mně něco křičeli. Nevím, jestli to náhodou nemá třeba souvislost s mým otcem, který zde na zimáku v minulosti několik let pracovat,“ bádá Jež. Za polovinu zápasu dostal jediný gól. “Měl jsem sníh v obličeji a navíc do mě někdo narazil, takže jsem vůbec nic neviděl,“ vyjádřila se plzeňská dvojka k inkasované brance.

I obránce Mario Cartelli litoval druhé třetiny. “Byli jsme úplně zakřiknutí a Vítkovice nás začaly přehrávat. Nedokázali jsme vyrovnat a prohráli jsme si to sami. Měli bychom se nad sebou zamyslet. Musíme hrát celý zápas a ne jenom první třetinu. Já jsem ve druhé třetině při přesilovce zkazil dvě přihrávky. A první gól beru na sebe. Byla to moje chyba,“ vyjádřil se sebekriticky ke svému výkonu Cartelli.