S něčím takovým nejsem ochotný se smířit, říká prezident klubu Tomáš Král

Vedení klubu HC Lasselsberger Plzeň podává oficiální protest proti hrubému ovlivnění nedělního utkání plzeňských hokejistů ve Zlíně. Plzeň hrála za stavu 1:1 přesilovou hru pět na tři, Igor Murín ještě před vhazováním úmyslně posunul branku a poté, co Moravec dosáhl gólu, domohl se u slovenského sudího Konce odvolání branky. „Tento moment hrubě ovlivnil zápas. Delegátovi zápasu Pavlu Halasovi jsem ještě v průběhu zápasu sdělil, že s něčím takovým nejsem vůbec ochotný se smířit a považuju to za obrovské svinstvo,“ uvedl prezident plzeňského klubu Tomáš Král.

  • Murín: Branku jsem posunul úmyslně

    Přestože trenér Zlína Ernest Bokroš po zápase odvážně tvrdil, že branka o ničem nerozhodla, protože domácí vstřelili čtyři branky, Plzeň by se Moravcovým gólem dostala ve 36. minutě do vedení 2:1. „Ve Zlíně bychom podle mého názoru bodovali. Já to samozřejmě takhle nenechám. Bohužel, to, co mě zajímá, jsou body ze zápasu a ty nám už nikdo nevrátí,“ konstatoval prezident Král.

    Plzeňské vedení začalo situaci řešit s delegátem utkání ještě v jeho průběhu. Na videu by mělo být průkazné, že brankář Murín posunul svoji branku ještě před tím, než rozhodčí vhodili buly. „Delegát Halas poslal video do Prahy a celá věc se bude řešit. V danou chvíli nebylo možné nic jiného než gól neuznat, protože branka do posunuté klece neplatí, Murín už podobné věci předvedl několikrát, vysadil branku než začala přesilovka pět na tři a pak si jen zajel za rozhodčím,“ dodal šéf plzeňského klubu.

    Murín po zápase přiznal, že branku posunul úmyslně, trenér Bokroš dokonce přiznal, že šlo o součást taktiky. Oba tak veřejně prohlásili, že fair-play pro ně není důležité, alespoň určitě ne tolik jako body. "Inu, málo platné, východní morálka je historicky od té naší západoevropské poněkud odlišná," doplnil Král. O vývoji protestu budeme nadále na webových stránkách www.hcplzen.cz podrobně informovat.