Plzeň ukázala výbornou produktivitu

P l z e ň - Výbornou produktivitu ukázali plzeňští hokejisté v zápase proti Českým Budějovicím. Soupeř nepředvedl špatný výkon, ale střelecky selhal. "Nebyl to asi moc pohledný hokej, ale hlavně že se nám podařilo vstřelit góly. To je vždycky rozhodující," říkal jeden ze strůjců výhry brankář Roman Málek, který v první třetině zlikvidoval několik velkých šancí soupeře včetně samostatného nájezdu. "Plzeň proměnila 90 procent svých šancí, mohli jsme dát ještě kontaktní gól na 2:3, ale nedali," zhodnotil zápas trenér Budějovic Josef Jandač.

"To, co se nám nedařilo v minulých zápasech, tedy proměňování šancí, nám dnes šlo dobře. V každé třetině jsme měli hlušší místa, kdy jsme se dostali pod tlak, ale v těchto chvílích nás podržel Roman Málek," pochválil brankáře asistent trenéra Radim Rulík, který si naopak postěžoval na úbytek obránců. "Štěpánek měl poslední dva dny bolesti břicha a dnes se k tomu přidal i průjem, Vobořil si v závěru zápasu vykloubil rameno a nyní ze studijních důvodů přerušil kariéru Robert Jindřich," vysvětlil trenér.

Autorem velice důležité první branky domácích byl útočník Martin Adamský. Ten byl při vlastním oslabení první u puku, který Jakub Šindel horkotěžko vyhodil z obranného pásma. Svůj samostatný nájezd bravurně proměnil. "Kuba Šindel to vybojoval, hodil mi puk a pak se mi nájezd podařilo proměnit."

Po gólu měl celý stadion možnost vidět rozzářeného Martina Adamského, který si užíval rajské okamžiky štěstí. Zahodil hokejku, sundal helmu, naznačil polibek své přítelkyni a naplno prožíval radost. "Dlouho jsem nedal gól, naposledy ve 22. kole v Třinci, a tak jsem nechal promluvit své emoce," usmál se.

První branka v zápase proti Budějovicím hrála zásadní roli. Ve 3. kole, kdy se oba týmy na plzeňském ledě střetly poprvé, ji dosáhl budějovický Gřegořek a nikomu dalšímu již nebylo souzeno skórovat. Ani tentokrát již prohrávající nebyl schopen v zápase vyrovnat. "Chtěl jsem jen puk vyhodit ze třetiny, nic jiného jsem opravdu nechtěl," říkal Jakub Šindel, který hraje i se zlomeným prstem na ruce. "Je to trochu handicap, ale hráli s tím i lepší hráči," zavtipkoval.

Šindel v 54. minutě zvýšil na 5:1, když proměnil samostatný nájezd, a dokonal tak nejvyšší výhru Plzně v sezóně. "Nikdy nepřemýšlím nad zakončením moc dopředu. To, co udělám, řeším až na poslední chvíli. Možná mi bleskla hlavou klička do bekhendu, ale nakonec jsem to řešil střelou pod víko," přiblížil své myšlenkové pochody.

Šindel v poslední době laboroval se zraněními a nemocemi, ovšem v páteční podvečer to na něm nebylo znát. "Bral jsem antibiotika, pak jsem do jednoho zápasu naskočil, jenž následně přišla reprezentační přestávka a pak ono zranění. Dneska jsem byl ze začátku trochu nervózní, ale pak jsem se uklidnil a začal si věřit," popisuje.

Na závěr se ještě plzeňský útočník vyjádřil k šancím Plzně na postup do play-off. "Musíme se soustředit na zápasy s týmy od pátého místa níže a musíme seodrazit od domácích zápasů. Ty musíme vyhrávat," hledá recept.