Udělali jsme málo chyb, ale Liberci to stačilo, říká Aleš Padělek

P l z e ň - Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň sice nevyhráli posedmé v řadě, ovšem proti Liberci nezklamali. Po velmi dobrém výkonu prohráli nejtěsnějším poměrem 2:3. Možná klíčovým momentem utkání byl start do závěrečné části, kdy Plzeň vedla 2:1, ale po fatální chybě v obraně soupeř vyrovnal. "Při vyrovnání jsme udělali hrubou chybu, už asi neumíme vyhrávat," uvedl trenér mužstva Marek Sýkora, který následně na přímý dotaz dodal: "Mám pocit, že druhá branka se nazývá Cartelliho." Gól mrzel i jednoho z plzeňských střelců Jakuba Šindela. "Málokdy se něco podobného vidí. Myslím, že je snad zakázané to takhle v obranném pásmu dávat," uvedl. Podobné chyby však k hokeji patří, Mario Cartelli se řadí během probíhající sezóny k nejlepším obráncům mužstva.

Plzeň vstoupila do zápasu proti druhým Bílým Tygrům nebojácně, soupeře přehrávala a nakonec převahu korunovala vedoucím gólem. "Hráče jsme upozorňovali, aby soupeře nepodcenili. Začali jsme ovšem tak, jako bychom již před začátkem utkání vedli 3:0. Nastoupili jsme jako mistři světa," říkal na tiskové konferenci nespokojeně asistent trenéra hostí Karel Dvořák.

Absolutorium zaslouží i fanoušci plzeňského týmu, kteří po celý zápas slušně povzbuzovali modrobílé barvy a skandovali i za nepříznivého stavu. "Čekali jsme, že na nás budou fanoušci nadávat. Chtěl bych jim poděkovat za to, v jakém přišli množství a jak povzbuzovali," složil jim poklonu Marek Sýkora. Část kotle v polovině první třetiny kotel dočasně opustila, aby vyjádřila svou nespokojenost s nepostupem do play-off. "Měl jsem echo, že diváci odejdou, ale nakonec jich moc neodešlo. Na jednu stranu je chápu, je to jejich věc," hodnotil Radek Matějovský, který se během zápasu hodně pošťuchoval s Andrejem Podkonickým a přispíval k vyhrocenější atmosféře zápasu.

Zápas byl nezvykle tvrdý a několikrát v něm byla na spadnutí i větší šarvátka. Plzeňští bojovali jako lvi a i přes porážku jim nelze mnoho věcí vytknout. "Chceme hrát líbivý a hlavně tvrdý hokej. Udělali jsme dneska docela málo chyb, ale Liberec má dobré mužstvo a stačilo to k tomu, abychom prohráli," krčil rameny Aleš Padělek, který ještě stále má o co hrát. Může se totiž ještě poprat o titul nejlepšího kanonýra ligy. Na vedoucího Tona, který je zraněný a do konce základní části již nenastoupí, ztrácí pouhé tři trefy. "Občas se na tabulku střelců podívám, ale nechávám tomu volný průběh," dodává.

Plzeňské publikum dokáže porážku odpustit, ale musí vidět, že se hráči vydali ze všech sil. To cítil i Radek Matějovský. "Takhle jsme měli hrát celou sezónu, ale už je pozdě. Za celou sezónu se nenaladila taková ta vyhrávací atmosféra. Je ale dobře, že si kluci uvědomili, že se takhle dá hrát hokej a snad se to projeví v příští sezóně," věří Matějovský.

Trenéři se pokusili mužstvo motivovat k lepším výkonům i určitými donucovacími prostředky. "Přikročili jsme k lehkým represím. Kdybychom zápasy proti Liberci a v Třinci nezvládli, neměli by hráči ani jeden volný den. Není důležitý výsledek, jde nám hlavně o bojovnost," vysvětlil Sýkora. Neskrýval zklamání, že se nakonec Lasselsbergeru nepodařilo bodovat. V závěru hrála Plzeň přesilovku pět na tři. "Jsem nespokojený, věřil jsem alespoň v bod. Trochu jsme se asi odnaučili vyhrávat," pokrčil rameny.

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Jakub Šindel, který poslal Plzeň do vedení 1:0. "V liberecké šatně se asi o první přestávce něco dělo, do druhé třetiny vstoupili agresivně a i trochu podrážděně, ale přineslo jim to své," uznal. Vyjádřil se i k velkému nasazení Plzně v zápase. "Když člověk do zápasu nedá všechno, tak z něj nemůže mít dobrý pocit. A to i kdyby dal třeba dva góly. Jde samozřejmě i o smlouvu, o to, aby se posunul o kousek výš, ale nejdůležitější je ten pocit. Když teď odešli nejzkušenější hráči, je na nás mladších větší zodpovědnost. Je to velká výzva," dodal na závěr Jakub Šindel.