Zápasová příprava pokračuje na ledě Litvínova

P l z e ň - Potvrdit herní i výsledkový vzestup v přípravě mohou Plzeňáci v pátek, kdy zavítají na led litvínovského Chemopetrolu. Lasselsberger tři zápasy po sobě vyhrál, byť dvakrát v prodloužení. Trenéři v pátečním přípravném zápase vyzkouší devatenáctiletého útočníka z Třebíče Marka Laše. Severočeši z odehraných osmi zápasů pětkrát prohráli. Pro Lasselsberger půjde o poslední přípravný zápas na hřišti soupeře.
Zápas začíná v pátek v 17:30 v Litvínově.

Léto navrátilců

Severočeský tým v létě opustili zkušení Marek Zadina (Chrudim), Tomáš Martinec (Hradec Králové) či Adam Šaffer (zřejmě IFK). Do Mladé Boleslavi zamířil také průbojný Jiří Gombár. Trenér Václav Sýkora uvítal zpět celý zástup navrátilců. Ze Slavie se se stříbrem vrátili Ivo Prorok a Milan Kopecký, asi o něco více zklamaní byli Jan Benda a Michal Trávníček, kteří před play-off oblékli na hostování dres vyřazeného čtvrtfinalisty Hamé Zlín. Ze Skeleftea se vrátil tvořivý Daniel Branda. Výpis příchodů či návratů prodloužil Martin Jenáček, průbojný útočník přestoupil z dalekého Vsetína.

Na svoji brankářskou štaci v pozici jedničky se těší brankářský sympaťák Martin Altrichter, který v posledních sezónách kryl záda Igoru Murínovi. Litvínov se snažil také zpevnit obranu, kam přišel již dřívější hráč chemiků František Bombic (Košice) a především olympijský vítěz Jiří Šlégr (Boston). V jednom týmu se tak potkávají dva hrdinové českého hokeje minulých let, Robert Reichel a právě Šlégr.

Jak však informují oficiální stránky klubu, pro zápas nebude mít trenérský tým Litvínova k dispozici kompletní sestavu. Natažené tříslo si odnesl z posledního přípravného duelu gólman Altrichter. Jelikož není k dispozici ani jeho náhradník Radek Fiala, vypomůže Litvínovu v přípravě proti Plzni chomutovský gólman Luboš Horčička. V útoku nebudou Benda, Jenáček a Sklenička, obraně bude scházet Bombic.

Plzeň ladí hru i sestavu

Plzeňáci ve svém posledním zápase pookřáli. Konečně dosáhli výhry v řádné hrací době a dokázali přesvědčit i svým výkonem. Scházejí však zraněný Radek Matějovský a obránce Matěj Trojovský. Trenéři nemohou již počítat ani s Ladislavem Koubou, naopak se na Kladně do hry vrátili Aleš Padělek, Jaroslav Kracík a Michal Důras.

Trenéři na levé křídlo Kracíkova a Ratajova útoku stavěli plzeňské juniory, nyní se o sestavu popere další mladík, který je výrazně "přespolní". Na Litvínov Plzeň vyrazí s talentovaným útočníkem Třebíče Markem Lašem, devatenáctiletý útočník by se mohl stát novou posilou, pokud přesvědčí trenéry o svých schopnostech.

Sestava Plzně ze zápasu na Kladně:
Málek - Trnka, Vobořil, Cartelli, Malinský, Benák, Mazanec, Nedoma - Fabuš, Král, Ludvík - Padělek, Kracík, Hobl - Zelenka, Rataj, Kepl - Důras (40. Heřman), Šindel, Adamský