Richard Král slavil osmistý zápas výhrou nad svým bývalým klubem

P l z e ň - Utkání, které skončilo sice tou nejtěsnější výhrou, která je možná, by se mohlo zdát nudné, ale kdo se přišel podívat do ČEZ Arény, muselo se mu utkání velice líbit. Utkání mělo spád, hrálo se ve svižném tempu a fanoušci jistě přivítali, že rozhodčí nepřerušoval zbytečně hru velkým počtem vyloučených. Byl to souboj zejména brankářů Málka a Lašáka. Zvlášť pikantní souboj to byl pro Richarda Krále. Hrál proti týmu, kde dlouhá léta působil, a navíc to byl jeho osmi stý start v nejvyšší domácí soutěži. Já na rekordy moc nepomýšlím, jsem rád, že jsme vyhráli a snad se už zvedneme,“ prohlásil po zápase.

Proti Pardubicím má Plzeň na domácím ledě obzvlášť příznivou bilanci. Z osmadvaceti zápasů Plzeň bodovala třiadvacetkrát. Svoji úspěšnou bilanci tedy dnes potvrdila. Napomohl ji i fakt, ze hosté nastoupili do utkání poněkud laxně. “Nezačali jsme v tempu a byli jsme hodně ospalí. Ale ani jedna naše pětka nebyla kompletní. Samozřejmě se tím nechceme vymlouvat, ale hokej jsme začali hrát asi až tak od poloviny zápasu,“ vytkl pardubický kouč Miloš Říha svému týmu. Šancí měli hosté hodně, takže i když dostali jedinou branku, mohli jen litovat ztráty bodů. „Myslím si, že minimálně dva body jsme tady ztratili. Před dnešním duelem jsme odehráli tři vynikající zápasy a hráči si zřejmě mysleli, že to dnes půjde samo. Příležitosti jsme ale měli. Třeba při trestném střílení,“ litoval Říha.

Plzni se letos zatím utkání u soupeřů nedaří, ale zápasy na domácí půdě jsou kvalitní. Poslední zápas Lasselsbergeru ve Znojmě vůbec nevyšel, když prohrál 1:4 a Málek v utkání vystřídal. “Po tomto utkání jsme museli hráče pořádně nabudit, aby začali hned z úvodu naplno. Síla Pardubic tkví hlavně v protiútocích, které se nám podařily eliminovat. K výhře nám pomohl výraznou měrou Málek a já musím všem hráčům za odvedený výkon a vynikající taktiku poděkovat,“ řekl asistent domácího trenéra Radek Kampf.

Do utkání nenastoupil plzeňský kapitán Pavel Trnka, jenž se ve Znojmě po pádu do střely poranil a doktoři mu naordinovali alespoň desetidenní klid. Jeho funkci tedy dočasně převzal Richard Král. “Pardubice jsou velmi silným týmem, ale jak je vidět, Plzeň na ně umí hrát,“ uvedl oslavenec osmistého utkání.

Do první lajny se posunul Martin Adamský a hned byl hodně vidět. “Trenér mi dal příležitost, abych se předvedl, a já doufal, že jsem ho nezklamal. V posledních zápasech jsem skoro vůbec nehrál a jsem moc rád, že jsem teď dostal šanci,“ je rád Adamský a následně jmenuje faktory, které rozhodly o vítězství. “Roman Málek chytal neskutečné věci, což pro nás byla obrovská psychická vzpruha. Na konci už celý tým výborně zabojoval, abychom udrželi vítězství. Potřebujeme teď ještě vyhrát dva nebo tři zápasy, abychom se zvedli,“ vypočítává Adamský.

Hrdina dnešního souboje Roman Málek vychytal letos svoji první nulu. “Jsem za ni samozřejmě rád, ale ještě více mě teší tři body.“ Plzeňský mág čelil několika nebezpečným nájezdům, ale asi nejdůležitější moment nastal přibližně v polovině třetí třetiny, když bylo po Dernerově faulu nakázáno trestné střílení, ke kterému se nepostavil žádný ze známých pardubických kanonýrů, ale obránce David Havíř. “Je to hráč, kterého příliš neznám. Ale říkal jsem si, že asi musí být šikovný, když jede trestné střílení. Čekal jsem od něj blafák do bekhendu, ale vystřelil. Naštěstí jsem jeho pokus vykryl,“ oddychl si Málek. Teď si už jen přeje napojit se na dobrý výkon. “Chtělo by to vyhrát v úterý v Litvínově a pak hrajeme doma. Když vyhrajeme, vyhoupli bychom se do klidného středu tabulky a byl by klid,“ přeje si Málek do následujících soubojů.