Plzeňáci předvedli perfektní výkon, přesto smutnili

Takovou podívanou plzeňská ČEZ Aréna dlouho nezažila. V 19. kole extraligy přijel do západočeské metropole lídr tabulky z Litvínova a velmi slušně naplněný stadión viděl boj plný napínavých okamžiků, tvrdých soubojů a nasazení. Přestože domácí hokejisté předvedli možná nejlepší výkon v celém dosavadním průběhu soutěže, získali pouze jediný bod. Po utkání proto převážilo zklamání. „Je to strašná smůla - takhle ztratit zápas,“ lituje Tomáš Divíšek.

„Je to strašná smůla - takhle ztratit zápas, jsme trochu dřevění,“ hodnotí souboj s černo-žlutým komandem sebekriticky Tomáš Divíšek a hned vysvětluje, co svým výrokem myslel: „To znamená, že neproměňujeme šance, navíc jsme jeli pět nájezdů a dali jsme jeden.“ Plzeňáci měli v utkání třikrát náskok, před slušně naplněnou ČEZ Arénou předváděli výborný výkon, o to více porážka mrzí. „V závěru už jsme bohužel nemohli, diváci nás vyhecovali, hráli jsme s úplným nasazením, Litvínov měl ale více štěstí,“ popisuje střelecký tahoun Lasselsbergeru a přiznává, že původní taktické plány byly zcela jiné: „Říkali jsme si, že s nimi nemůžeme hrát otevřenou partii, oni hrají perfektní dlouhé pasy, dobře bruslí, přesto jsme se do takového boje pustili, někdy jsme zbytečně ztráceli síly.“

Svoji roli určitě sehrál fakt, že v úvodu duelu Západočeši ubránili dvojnásobné oslabení, vstřelili branku a stadión byl na nohou. Domácí vedli celkem třikrát, druhá branka byla jedním z mála okamžiků, kdy se k modro-bílým přiklonilo štěstí. „Trefil jsem puk nohou, říkal jsem si, že gól asi platit nebude, ale rozhodčí rozhodl jinak. Je pravda, že jsem velký pohyb neudělal, jen jsem šikovně nastavil brusli,“ říká sám její střelec.

Svůj díl smůly si vybral i gólman Roman Málek. Jako vždy chytal fantasticky, přesto byl po utkání zklamán. „Za stavu 3:2 už jsem myslel, že utkání vyhrajeme, ale nakonec jsme to nezvládli," lituje nešťastné šedesáté minuty, zároveň ale připomíná fakt, na který by se nemělo zapomínat: „Litvínov vede ligu, hrají opravdu skvěle a v útoku jsou velice nebezpeční." Chemici tato slova dnes potvrdili. Plzeňský brankář byl třikrát překonán hodně podobně, vždy vyrazil první střelu, jenže na tu následnou již byl krátký. Přesto svým obráncům nic nevyčítal. „Takové situace se stávají, stejně tak nešťastný třetí gól.“ Za zlomový moment Málek považuje Reichelovo trestné střílení. „Myslel jsem, že ho chytím, Reichel už byl hodně z úhlu, já si na puk sáhl, přesto skončil v brance, to mne hodně mrzí,“ říká o trefě, která v té době srovnala stav trestných střílení na 1:1 a umožnila hostům následně zvítězit.

Nejvíce však smutnil bek David Mazanec. Čtyřiadvacítka v modro-bílém dresu se na ledě objevila v době, kdy Litvínov hrál power-play a přimotala se k puku v ten nejhorší čas. Právě odraz od obránce Lasselsbergeru přinesl Chemikům vyrovnání. „Samozřejmě si to vyčítám, mohl jsem stát o deset centimetrů jinde, ale teď už to nezměním. Je štěstí, že není z ledu slyšet, co jsem si říkal,“ komentuje onu událost a dodává: „Budu mít asi dlouhou bezesnou noc.“