Musíme makat, makat, makat a zlomí se to, burcuje Cartelli

P l z e ň - Po dvou neúspěšných zápasech, kdy nevstřelila ani jednu branku, přivítala Plzeň na domácím ledě Liberec, proti kterému se chtěla chytnout. Severočeši však vzali úvod utkání do svých rukou a v první třetině dali dvě branky a Plzni se už v dalším průběhu utkání nepodařilo skóre srovnat. Navíc po třetí obdržené brance přenechal Roman Málek své místo v brance Petru Ježovi. “Každý se musí zamyslet sám nad sebou a něco s tím udělat,“ tvrdil po utkání kriticky Mario Cartelli.

Plzeň inkasovala dvě zbytečné branky v první třetině, čehož následně litoval plzeňský trenér František Černý. „První branku jsme dostali v oslabení a druhou po chybě v obraně. Když jsme pak snížili stav na 1:3, tak místo toho, abychom vstřelili kontaktní branku, dostali jsme čtvrtý gól. A za tohoto stavu už bylo těžké něco vymyslet,“ litoval Černý po utkání. Plzeň ve dvou předchozích zápasech neskórovala. Proti Liberci dostali puk do sítě dvakrát obránci a útočníci vyšli opět naprázdno. “Už dlouho nedali gól a právě v tom je důvod, proč se nám nedaří,“ ví Černý.

V přesilové hře dostal od Kracíka přihrávku Mario Cartelli, jemuž se po střele podařilo dostat puk za záda libereckého gólmana Hniličky. Že Plzeň ztratila utkání hned v úvodní části, si je velmi dobře vědom. “První třetina byla z naší strany doslova tragická. Musíme poslouchat trenéry a ne si dělat každý na ledě, co chce,“ zkritizoval přístup všech hráčů. Recept, jak se vyhrabat z krize, vidí zejména v disciplíně. “Makáme málo, musíme přidat. Více než na sto procent. V týmu je dvaadvacet individualit a každý se musí zamyslet sám nad sebou. Manšaft máme výborný, máme vynikající trenéry, tak se to musí přece zlepšit,“ věří Cartelli.

Petr Jež nastoupil do zápasu náhle, když Roman Málek opustil na vlastní žádost svoji svatyni po třetí inkasované brance. Zastoupit ho tedy musela nerozcvičená plzeňská dvojka. “Já jsem tu od toho, abych Romana zastoupil, když bude potřeba. To se stalo teď. Myslím si, že se mi to docela povedlo,“ řekl Jež, jenž v dalším průběhu hry zlikvidoval několik slibných šancí Liberce. Dostal jen jednu branku. Že se hra nevyvíjela podle předpokladů mužstva, souhlasil s Cartellim. “Myslím si však, že ke konci to už nebylo špatné. A když jsme vstřelili druhou branku, začal jsem věřit, že utkání ještě zdramatizujeme. Šance jsme si tam vytvořili, ale bohužel jsme je nevyužili, litoval Jež.

Loňský nejlepší střelec v plzeňském dresu Aleš Padělek sice zazářil v Třinci, kde rozhodl o vítězství plzeňských barev, ale jinak se stále střelecky trápí. “Já byl vždy zvyklý hodně střílet, ale letos mi to vůbec nejde,“ řekl zklamaně. “Dnes jsme si měli víc dovolovat, tlačit se do branky. Vždy dostaneme první gól, pak si necháme vyloučit hráče a to nás nejvíce zpomalí," zná Padělek příčiny neúspěchu a přemýšlí, jak z krize ven. “Konec utkání už nebyl špatný a třeba to může být odrazový můstek do dalších zápasů. Teď potřebujeme potrénovat a každý musí přijít s tím, že chce vyhrát,“ uvedl Padělek.