Hlavně teď nesmíme rezignovat, říká Michal Důras

P l z e ň - Potvrdit tři body uloupené z budějovického ledu, to byl jediný cíl pro HC LASSELSBERGER Plzeň v utkání s HC Vítkovice Steel. Prvních deset minut se domácím povedlo, vypracovali si jednogólové vedení, pak přišla ale krize. "Všichni chceme, ale nedaří se. Nemůžeme teď rezignovat. Jsme lehce za polovinou soutěže a je ve hře spousta bodů," řekl po utkání Michal Důras. Jeho lajna společně s Martinem Adamským a Jakubem Šindelem mnohokrát bezúspěšně ohrozila soupeřovu branku, za Pincova záda propadla jen jediná z jeho šancí. Důras nešetřil kritikou, ani sám sebe při hodnocení nevynechal.

Souboj průběžně dvanáctého a třináctého týmú extraligové tabulky vyšel jednoznačně lépe hostům z Vítkovic. "Musím pogratulovat celému mužstvu za předvedený výkon. Po třech prohrách jsme se snažili bodovat a to nám vyšlo naplno. Jsme rádi za tři body," pochvaloval si trenér hostů Miroslav Fryčer a ocenil také to, že jeho mužstvo dokázalo otočit nepříznivý vývoj utkání. To Jiřímu Kučerovi se utkání nehodnotilo lehce. "Nechápu, co se stalo. Nejsme tým, který by se měl sesypat z toho, když nepromění nějaké šance. Hrajeme úplně něco jiného, než nacvičujeme v trénincích," řekl. Tým prý zápasy nezvládá takticky, hlavní vinu za prohru však přikládá především nevyužitým brankovým příležitostem. "Kdybychom dali tři až čtyři góly v úvodní třetině, mohlo být vše jinak," posteskl si. Vyzdvihl výkon týmu v prvních deseti minutách, ale pak již byl podle trenéra lepší soupeř. "Vítkovice se poté dostaly tam, kde my byli na začátku zápasu," dodal.

Ani Václavu Benákovi nebylo do řeči. "Nedokážu říct, co se s týmem stalo. Neproměnili jsme šance a pak zase přišla krize, kterou máme vždy po vyhraném utkání. Moc se totiž snažíme, ale šance neproměníme," hledal příčiny neúspěchu. Myslí, že velkou míru na neúspěších má psychika. "Musíme začít tvrdě makat. Pak by se to mohlo zlomit a my bychom se dostali do vyšších pater tabulky, kam patříme," pokračoval. To, že tým hraje jinak na tréninku než v zápase, je prý dáno atmosférou. "Je to vše o jiné myšlence v jiném okamžiku. Měli bychom naši hru zjednodušit," dodal.

Michal Důras rovněž nebyl spokojený s předvedenou hrou. Klíčové bylo podle mladého útočníka nenavýšení jednogólového náskoku. "Zápas dopadl jinak, než jak vypadal začátek. Odehrajeme skvělé utkání v Českých Budějovicích plus dobrých deset minut v dnešním střetnutí, ale pak se začnou kupit individuální zaváhání, které nás stojí body," zlobil se. Také on vidí problém nejen v psychice, ale také v nedodržování taktických pokynů. "Nehlídáme si každý svého hráče, všichni chceme utkání strhnout sami, to nejde," vysvětloval. Pak už jen těžko hledal slova. "Gól na 1:1 jde jednoznačně na moje konto. Chtěl jsem uvolnit Martina Adamského, ale nepovedlo se mi to. Puk jsme poté ztratili a za několik okamžiků inkasovali," zkritizoval i sám sebe. Rozhodně však víru v lepší časy neztrácí. "Nesmíme rezignovat. Je ještě spousta bodů ve hře. Teď ale převládá vztek a zklamání," uzavřel smutně.