V neděli jede Lasselsberger do Zlína

Po porážce od Litvínova neměli Plzeňáci moc času na vzpamatování a hned v neděli je čeká další těžký souboj. Zajíždějí do Zlína a duely Lasselsbergeru a Hamé vždy slibují vypjatý boj. Letos zatím pokaždé zvítězil domácí celek, uvidíme, jestli tradice zůstane zachována. Medvědi stále bojují o pozici v první šestici, která by jim zajistila přímý postup do čtvrtfinále, Západočeši budou bojovat o napravení reputace.

Utkání začíná na Stadionu Luďka Čajky v 17:00.

Valachy trápí útok

Jak na smilování čekali medvědi na vyřízení transferkarty pro Róberta Tomíka, jenž konečně oživil žlutomodrý útok. Tento forvard působil ve Zlíně na začátku sezóny, odkud putoval na angažmá do Švédska a posléze do Ruska. Obě štace však slovenskému útočníkovi nevyšly podle představ, a tak je zpět ve městě obuvi. Zlín zatím hledá typického střelce typu Balaštíka či Čajánka. Tuto úlohu plnil většinou Petr Leška, který sice je stále nejproduktivnějším hráčem Zlína, ale přece jen se od hráče jeho formátu a zkušeností čeká ještě o malinko víc. Druhým nejlepším mužem zlínského útoku je Ivan Rachůnek, ale i on by mohl mít ve statistikách více plusových bodů. Dlouhá léta se také Zlínští opírali o produktivitu beka Martina Hamrlíka, jenž má sice poměrně dost asistencí na gólech, ale branek samotných není tolik, jak tomu bylo v minulých sezónách. I loni nejlepší brankář extraligy Igor Murín už tolik neoplývá jistotou a letos má o dvě procenta nižší úspěšnost zákroků, než tomu bylo loni.

Zápasy Hamé často rozhodují nájezdy

Fenoménem v poslední době je, že zápasy Zlína končí až na samostatné nájezdy. Touto loterií o prémiový bod končily duely Zlína v Třinci, kdy ve prospěch Medvědů rozhodl nájezd Záhorovského. Dále takto končila (nutno dodat, že neúspěšně) domácí utkání s Českými Budějovicemi a Litvínovem a naposledy medvědi nezvládli trestná střílení ve Znojmě, kde prohráli 2:1. Celkem hráči Hamé dovedli svá utkání desetkrát až k divácky nejzajímavějšímu rozuzlení, z toho čtyřikrát v posledních deseti kláních. Úspěšnost Valachů je zatím padesáti procentní, zvládli pět soubojů nervů a šikovnosti.

Zlín přišel o Mokrejše

Velkou zásluhu na výhře týmu HC Hamé v posledním utkání nad Kladnem měl devětadvacetiletý útočník Petr Mokrejš. Na začátku zápasu vstřelil v rozmezí 48 sekund dvě branky, nicméně to byly poslední radostné okamžiky. Zlínský forvard si obnovil zranění třísel a po první třetině pro něho zápas předčasně skončil. V dalším průběhu střetnutí se na ledě již neobjevil. Trenérovi Bokrošovi tak najednou chybí celá jedna útočná formace. Spoluhráče z útoku Rachůnka a Martina Čecha totiž již v dříve ze sestavy vyřadilo zranění kolena, respektive angína.

Letos vždy úspěšnější domácí

Letošní souboje Lasselsbergeru Hamé nenabídly žádné brankové hody. Zatím platí pravidlo, že vždy vítězí domácí tým. Nejdříve Plzeňští udolali svého soupeře 3:1, když poslední branku dával do odkryté klece exzlínský Král. Poté srovnali Moravané výhrou 3:0 a poslední vzájemný souboj v ČEZ Aréně skončil po úporné bitvě 2:1 pro Západočechy.

Výsledky minulého kola

HC Hamé - HC Rabat Kladno 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
5. Mokrejš (Leška), 6. Mokrejš (Kovář), 34. Leška (Hamrlík) - 28. Zeman (Čurilla).

HC Lasselsberger Plzeň - HC Chemopetrol Litvínov 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky:
11. Matějovský (Divíšek), 21. Divíšek (Cartelli) - 19. Branda (Jenáček), 19. Jánský (Hranáčk), 25. Jánský (Trávníček), 32. Lukeš (Trávníček), 38. Branda (Jenáček).

Sestavy z minulého kola

Zlín: Murín - Vosátko, Lučka, Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Horáček - Okál, Kašpařík, Kubiš - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, Kovář, Mokrejš (21. min R. Pšurný) - M. Pšurný, Balán, F. Čech.

Plzeň: Hudáček - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, Pulpán, V. Čech, Nedoma, Mazanec - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Důras - Vampola, Šindel, Adamský - Šaffer, Kubalík, Laš.