ZLN-PLZ 3:2 - Chybělo málo

Z L Í N - Hosté, kteří si v pátek značně zkomplikovali cestu do play-off, dnes vyrazili do dalekého Zlína. Domácí, jenž usilují o přímý postup, nechtěli ponechat nic náhodě a již ve druhé minutě zápasu poslal Zlín do vedení Záharovský. Plzeň však dokázala góly Mazance a Důrase nepříznivý vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Jenže střelec prvního úspěchu domácích rychle vyrovnal a pět minut před koncem zápasu vsítil rozhodující branku Kašpařík. Lasselsberger tak opět ztratil dobře rozehrané utkání.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

3:2
1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Záhorovský (Leška), 46. Záhorovský (Hamrlík), 55. Kašpařík (Kubiš) - 11. Mazanec (Divíšek), 45. Důras (Benák) . Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Čakajík (Plzeň) 10 minut. Využití: Bez využití. Diváci: 4319. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2 .

PSG Berani Zlín

Murín - Galvas, Hamrlík, HOráček, Lučka, Novotný, Vosátko - Balán, Bokroš, Melenovský, Kašpařík, Kubiš, Kovář, Leška, Rachůnek, Okál, Pšurný M., Tomík, Záhorovský, Pšurný R.

Hudáček - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, Nedoma, Mazanec, Čech, Pulpán - Fabuš, Divíšek, Šaffer, Vampola, Kracík, Matějovský, Důras, Kubalík, Adamský, Zelenka, Šindel, Laš

Jiří Zelenka 0 0 0 0 0

Dnešní zápas byl pro domácí Medvědy velice důležitý, moravský tým stále bojuje o účast v první šestce. Západočeši už mají jen teoretickou šanci na postup mezi deset týmů, který zaručuje účast ve vyřazovacích bojích. V sestavě Plzně stále není Roman Málek, kterého nahradí Vladimír Hudáček. Zkušený brankář velice dobře zná zlínský led, na Moravě dlouho působil a býval miláčkem zlínského publika. Možná trochu nechtěně se jim dnes odměnil ve druhé minutě zápasu, když nešťastně propustil za svá záda lehké nahození Martina Záharovského - 1:0! Hosté se po rychlé brance dostali do herního útlumu, ze kterého jim pomohla až tvrdá střela Davida Mazance, která se zastavila až v síti - 1:1! Do první sirény se hrál svižný hokej bez větších šancích a tedy i bez branek.

V prostřední části Lasselsberger vycítil možnost bodového zisku a snažil se o vstřelení vedoucí branky. Své možnosti však proměnit nedokázal. Fabuš se ocitl sám před Murínem hned dvakrát ,ale stejně jako Derner o chvilku později skórovat nedokázal. A tak byla Plzeň ráda, že minutu před koncem druhé třetiny nevyužil domácí Tomík alespoň jednu ze několika svých stoprocentních šancí.

Vše tak rozhodlo poslední dějství. Nejprve se hosté dočkali zaslouženého vedení, když Michal Důras vrátil puk do branky po střele Benáka - 1:2! Jenže hned za pár vteřin stejným způsobem vyrovnal opět Záharovský - 2:2! Definitivní podobu výsledku nakonec dodal Kašpařík, který z obtížné pozice propálil Hudáčka - 3:2! Lasselsbergeru v té době chybělo pouhých pět minut hrací doby na vyrovnání. Ale jak Mazanec, tak v power-play Matějovský přísun bodů na plzeňské konto nezajistili. Hosté tak mezi prsty propouštějí svojí šanci na postup mezi "elitní desítku".