PLZ - ZLN 2:1 - Tvrdě vybojované a cenné body!

P l z e ň - Po reprezentační pauze přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na svém ledě HC Hamé ZLín . Čtyřicet minut čistého času sváděla obě mužstva vyrovnaný boj, který postrádal branky. Poprvé se rozvlnila síťka za hostujícím gólmanem Jakubem Čechem, ale Medvědi dokázali rychle srovnat krok. Rozhodující úder modrobílí svému sokovi zasadili pět minut před koncem normálního hracího období, kdy se po skvostné přihrávce Martina Čakajíka parádně trefil Peter Fabuš. Důležité vítězství pohlídal několika precizními zákroky skvělý Roman Málek, závěr utkání poznamenalo nesportovní počínání několika hráčů hostujícího týmu.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:1
0:0, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 49. Šindel (Derner), 55. Fabuš (Čakajík) - 51. Melenovský (Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:12, navíc Galvas, Rachůnek (ZLN) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4 272. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 2:1.

Málek - Derner, Cartelli ("A"), Čakajík, V. Čech, Dobrovolný, Pulpán, Trnka - Zelenka, Divíšek ("A"), Matějovský ("C") - Vampola, Kracík ("A"), Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, Fabuš, Šaffer

PSG Berani Zlín

J. Čech - Hamrlík ("A"), Vosátko, Lučka, Nosek, L. Galvas, Horáček, Novotný - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech ("A"), Rachůnek - Okál ("C"), Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný

Jiří Zelenka 0 0 0 0 0

Dnešní utkání mezi Plzní a Zlínem začalo velmi svižně. Ihned v páté vteřině se řítil sám na Málka Melenovský, ale přestřelil. Následoval nápor hostů, který skončil až za cenu faulu. Hamé sice dokázalo soupeře uzamknout v jeho třetině, ale k pořádné střele se nedostalo. V páté minutě zápas i hráče zastavilo nepříjemné krvácení z nosu jedno z rozhodčích. Po pár minutách bylo vše v pořádku a ihned po rozehrání protáhl nebezpečnou střelou Čecha Adamský a po chvilce se i Plzni dostala výhoda přesilové hry. Lasselsberger si vypracoval šance Cartelliho, Čakajíka či Fabuše, Čech však s vypětím všech sil odolal. V polovině úvodní části nevyužil domácí Dobrovolný obrovskou šanci, když si najel z druhé vlny před branku. Po chvilce se v přečíslení dva na jednoho nepodařilo uspět ani Důrasovi. Plzeň se dostávala do tlaku a hostující brankář jen tak tak odolal při střele Zelenky, Čakajíka či dorážce Divíška. Utkání rychle plynulo a více ze hry měl Lasselsberger. Do konce dvacáté minuty si oba týmy zahrály přesilovku, první třetině však nad střelci kralovali gólmani.

Prostřední pasáž utkání začala velmi dobře ubráněnou přesilovkou hostí a pokračujícím tlakem Lasselsbergeru. I domácím se naskytla výhoda jednoho muže v poli, ale největší dvojšanci měli hosté po chybách Trnky. Po té tempo hry značně opadlo a nepřesnost střídala nepřesnost. Diváka tak potěšila až šance Cartelliho z mezikruží a následná početní převaha domácích, která se zdvojnásobila, ale pouze na 19 vteřin. A tak divák viděl opět matnou hru na obou stranách, která mnoho krásných hokejových akcí nepřinesla. Pár minut před koncem druhé třetiny se sám před brankou zjevil Důras, ale Čech hosty zachránil. Po 40. minutách diváci branku neviděli a předváděná hra obou týmů je také netěšila.

Úroveň hry ve třetí části navázala na minulou pasáž. Až v páté minutě zvedaly diváky ze sedaček šance Divíškova útoku, ale Plzni chybělo štěstí. Pár minut před polovinou poslední třetiny se sám na hostujícího brankáře řítil Vampola, ale rychlá střela těsně minula svůj cíl. Po následném závaru před brankou se domácím naskytla početní výhoda, kterou rychle proměnil Šindel šikovnou tečí - 1:0! Netrvalo dlouho a přesilovku využilo i Hamé. Melenovský se dostal k odraženému puku a zavěsil - 1:1! Do konce základní hrací doby zbývalo sedm minut a utkání bylo stále otevřené. Toho si byl vědom i Peter Fabuš, který se kousek za modrou napřáhl a nekompromisně zavěsil 2:1! Dvě minuty před koncem se sám na Málka řítil Kubiš, domácí gólman však jeho sřelu kryl betonem. 60 sekund před koncem vše rozhodl hlavní sudí, který vyloučil Hamrlíka. Konec zápasu se tak nesl ve znamení nekontrolavaných emocí ze strany Zlína. Přesto mohli být domáci fanoušci spokojeni, protože na domácí výhru Plzně se opravdu načekali.

Jiří Kučera (trenér Plzně): "Byl to těžký zápas, potřebovali jsme bodovat, přestávka udělala svoje. V prvních dvou třetinách jsme se báli hrát, zbytečně jsme se zbavovali puků. Od třetí třetiny jsme hru stáhli na tři pětky. Kluci ale dnes hráli perfektně, byli jsme však šťastnějším týmem, šance totiž byly na obou stranách. Rozhodlo naše proměňování, což nás v minulých domácích zápasech naopak sráželo. Milan Nedoma dnes nenastoupil, protože ho těsně před utkáním postihla srdeční slabost a odvezla ho záchranka. Zřejmě to byla srdeční arytmie, zůstane dnes přes noc v nemocnici."

Jaroslav Stuchlík (asistent trenéra Zlína): "Byl to podobný zápas jako jsme tu už letos s Plzní odehráli. I dnes jsme sahali po bodech, domácí bohužel proměnili tu rozhodující šanci, když naše obrana chybovala a nechala Fabuše za sebou. Ve třetí třetině nás Plzeň přestřílela, ale bod by nám dnes slušel. Bylo to vyrovnané utkání a rozhodlo proměňování šancí. Za 48 hodin hrajeme další utkání a tak jsme zvolili tento způsob hry. Kdybychom hráli otevřeněji, stálo by nás to mnohem více sil."