Plzeň přivítá v prvním kole Tipsport Hockey Cupu HC Mountfield

P l z e ň - Po prvním, velice vydařeném přípravném utkání, ve kterém Plzeň před slušnou návštěvou zvítězila velkým gólovým rozdílem nad Litvnínovem, přijíždí na plzeňský led v rámci Tipsport Hockey Cupu HC Mountfield.
Utkání začíná v plzeňské ČEZ Aréně v úterý v 17:30 a všichni jste srdečně zváni, vstupné činí 50 Kč, majitelé permanentních vstupenek na sezónu 2007/08 mají vstup zdarma.

Tradice letního poháru obnovena

Letní pohár se vrací na scénu po čtyřech letech a tentokrát nebude o motivaci nouze, vždyť si jeho vítěz přilepší do klubové kasy o 800 tisíc korun. Zatím posledním králem poháru je Znojmo, na které Plzeňáci narazí již v základní skupině. Letos bude bojovat 16 týmů ve čtyřech skupinách, kromě zmíněných soupeřů čeká Lasselsberger pražská Slavia.

Plzeň vstoupila do přípravy na jedničku

Ještě před rozehráním letního poháru si Lasselsberger přizval k přátelskému střetnutí Litvínov. Severočechy Plzeň převálcovala 6:1, když po celý průběh střetnutí měla jasnou převahu. Litvínov se nedokázal prosadit ani při 110 sekund trvající dvojnásobné přesilové hře. Plzeň působila rozehranějším dojmem a její nové posily zapadly a v týmu vytvořily zdravou konkurenci. “Na klucích bylo vidět, že jsou do zápasů nažhavení, hráli dobře. A když přišly do týmu nové tváře, vytvořila se tu konkurence. Nikdo si nemůže dovolit něco vynechat, pořád se jede na sto procent.,“ pochvaloval si po skončení utkání trenér Jiří Kučera.

První útok exceloval, Vlasák zaznamenal dvě asistence

Největší letní posila Tomáš Vlasák sice neskóroval, ovšem svůj přehled o hře potvrdil během utkání několikrát. Zbytečně se nezbavoval kotouče a s přehledem rozehrával a zakládal útoky. Na vítězství 6:1 se podílel dvěma nahrávkami. Ovšem jeho kolegové z prvního útoku nezůstali pozadu. David Ludvík má bodový zápis ještě impozantnější, dvakrát skóroval a zaznamenal stejně jako Vlasák dvě asistence.

Budějovice vstoupily do přípravy rovněž vítězně

Ve stísněných prostorách tréninkové Budvar Arény zahájili Jihočeši přípravu proti HC Dukle Jihlava. Výhrou 4:2 potvrdili předpoklady pro vítězství nad prvoligovým týmem. Neměli to však příliš jednoduché. Houževnatou Jihlavu však nakonec v závěrečné třetině udolaly České Budějovice, v jejichž sestavě se zdatně pralo o místa v sestavě několik mladíků.

Sestavy z posledních utkáních:

Plzeň: Málek - Čakajík, Dobrovolný, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Mazanec, Trojhovský - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Dvořák, Kracík, Matějovský - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš.

HC Mountfield: Turek (30. Altrichter) - Gřegořek, Toman, Sičák, Vydarený, Mucha, Bolf, Novák, Frolo - Hudec, Hübl, Hřebejk - Sailer, Brabenec, Mertl - Veselý, Vak, Šimánek - Ferebauer, Květoň , Gulaš