Máme v sobě sílu, kterou jsme dnes předvedli, tvrdí Tomáš Vlasák

P l z e ň - Celých šedesát minut zápasu mezi HC LASSELSBERGEREM PLZEŇ a HC Mountfieldem se bylo na co dívat. Chvilku za delší konec tahali hosté, pak modrobílí. Šťastnějším týmem, který si do čtvrtfinálové tabulky Tipsport Hockey Cupu zapíše první body, se stal nakonec Lasselsberger. Velkou měrou k tomu přispěl Tomáš Vlasák, jenž nejprve vyrovnával na 1:1 a pak předvedl, proč je obávaným exekutorem samostatných nájezdů. "Jsem rád, že jsme to dneska dokázali otočit. Ukázali jsme, že v sobě sílu máme, myslím, že to pro sezonu bude důležité," pochvaloval si po utkání.

Tomáš Vlasák, tolik očekávaná útočná hvězda v dresu Lasselsbergeru, se dvakrát dokázal zapsat do listiny střelců v utkání proti českobudějovickém Mountfieldu. "To, že jsem vstřelil svůj první gól za Plzeň, mi určitě pomůže. Jsem za rád kvůli fanouškům a i kvůli tomu, že jsme to dneska dokázali otočit. Ukázali jsme, že v sobě sílu máme, přestože to před začátkem sezony vůbec nic neřeší. Já si myslím, že pro ročník je to důležité," řekl Vlasák. Plzeňským příznivcům se předvedl v oslnivém i ve své královské disciplíně - v trestných nájezdech. Nezapíral, že slyšel diváky, kteří vyvolávali právě jeho na exekuci faulu na Kracíka. "Rozhodlo taky to, že už jsme hráli v rámci poháru, a navíc jsme tím gólem mohli vyhrát, což se povedlo," prozradil něco ze střídačky.

A jak že to vlastně rozhodl utkání? "Věděl jsme, že led není nic moc, teplota venku dosáhla třiceti stupňů. Nemělo cenu chodit do kličky, protože puk by mohl přeskočit hůl. Tak jsem čekal do poslední chvíle a poslal to rychle mezi nohy," popisoval vítěznou branku. Za rozhodující ale považoval vyrovnávací střelu Marka Laše z 57. minuty. "Kluci to skvěle sehráli, hlavně měli důraz do branky, ten je potřeba. I si myslím, že všechny útoky si na ledě dokážou vytvořit šance a prosadit se," pochválil spoluhráče.

Další pohárový zápas čeká modrobílé ve čtvrtek na ledě pražské Slavie. Vlasák se ale na edenském stadionu nepředstaví jako soupeř. "Naše lajna dostala volno. Plán je takový, že se budeme střídat, aby každý nehrál všechna přípravná střetnutí, bere to totiž hodně sil. Podívat se ale půjdu," uzavřel šťastný střelec.

Dalším hrdinou úterního večera byla bezesporu nová tvář v plzeňské brance - Kamil Jarina. Vyrovnaný zápas se mu očividně líbil. "Vyhrálo se, takže spokojenost. Celé to bylo hodně specifické tím, že panovalo hrozné vedro. Myslím, že všichni toho měli plné zuby. Rozhodovalo trochu i štěstíčko na konci," nevyvracel, že na Plzeňany se štěstí široce usmálo. Z českobudějovických střel pustil jen dvě, přesto zůstal sebekritický. "Vždycky se něco v brance dát dělat. Na druhou stranu jsme jenom lidi, musím být soudný a něco si z toho vzít do budoucnosti, aby příště z takové pozici branka nespadla," řekl Jarina.

Připustil, že před prvním utkání v plzeňském dresu byl malinko nervózní. "Šlo o přátelák a tréma by mi určitě nepomohla, takže jsme se pak cítil normálně. Dlouho dopředu jsem věděl, že chytat budu, jelikož se máme v přípravě střídat," pokračoval. V sezoně se počítá s tím, že bude krýt záda jedničce Romanu Málkovi. Vzniklou situaci ale bere sportovně "Je to pro mě něco nového, byl jsme zvyklý chytat hodně. Jsem však rád, že jsem v Plzni, navíc je sezona dlouhá a já se taky můžu dostat do brány. Takže musím být připravený pomoct tomuto týmu," vysvětloval sympatický gólman.

V zápase předvedl několik skvělých zákroků a náročné plzeňské publikum ho přijalo bez výhrad, dokonce provolávali jeho jméno. "Všiml jsem si toho, ale pořádně jsem jim z ledu nerozuměl. Musím si na to ještě zvyknout, abych jim příště mohl zamávat častěji," dodal s úsměvem.