Pokud dostaneme doma šest gólů, tak nemůžeme vyhrát, říká Peter Fabuš

Domácí Plzeň vstoupila do zápasu lépe, ujala se jednogólového vedení a připravila si několik dalších tutovek. Nevyužité šance z první třetiny museli Plzeňáky hodně mrzet, když po pěti minutách druhé části prohrávali 1:3. Obranná souhra domácích kolabovalo a Znojmo střílelo laciné góly jeden za druhým. "Znojmo dalo góly, které pro ně byly jednoduché, padly po našich hrubkách. Takové chyby nemůžeme dělat, potom nemůžeme být úspěšní," burcuje tým k větší zodpovědnosti v defensivě plzeňský ostrostřelec Peter Fabuš.

S výsledkem utkání byl určitě spokojenější trenér hostujícího Znojma Pavel Hynek. "První třetiny patřila domácí a my jsme mohli být rádi, že jsem to přečkali a prohrávali pouze 1:0. Ve druhé třetině se nám podařil obrat, když jsme během pěti minut vstřelili 3 góly. Plzeň ale dokázala vyrovnat. Potom se to přelévalo, my jsme dvakrát dali vedoucí gól a soupeř pokaždé vyrovnal. Měli jsme to rozehrané i na tři body, ale nakonec jsme rádi i za dva. Poprvé v sezoně jsme dali šest gólů." S výsledkem a ani s defenzivou Lasselsbergeru nemohl být spokojený asistent trenéra Plzně František Černý. "V první třetině jsme si vytvořili plno šancí, které jsme bohužel neproměnili. O zápasu rozhodlo těch pět minut na začátku druhé třetiny a zbytek zápasu už jsme potom pořád jenom dotahovali vedení Znojma. Na druhou stranu je dobře, že jsme dokázali vyrovnat. I přes nepříznivý vývoj za stavu 4:5 jsme pořád alespoň v bod věřili a to se nám nakonec podařilo." Jedním z mála pozitiv zápasu byl pro Plzeň výkon brankáře Kamila Jariny, který vystřídal po čtvrtém gólu Romana Málka. "Jarina odevzdal velmi dobrý výkon, hlavně v prodloužení předvedl několik vynikajících zákroků."

Alespoň jeden bod za remízu v základní hrací době vydřel pro Plzeň střelou od modré obránce Stanislav Jasečko. "Utkání začalo dobře, vedli jsme jedna nula. Potom ale přišla druhá třetina, kterou jsme nezvládli. Z naší strany to byl velmi špatný výkon. Dokázali jsme to sice stáhnout a vybojovat prodloužení, ale nebyl to povedený zápas. Dostali jsme gól na 1:1 a začali jsme hrát nezodpovědně. Celou druhou třetinu jsme zaspali. Z naší strany to byl velmi slabý zápas." Zatímco domácí Plzeň se na góly značně nadřela, soupeř dostal od domácích své trefy prostřené na stříbrném podnose. Útok i obrana propadali a Znojmo střílelo pohodlné branky z přečíslení. "Oni sem přijeli s tím, že budou bránit a pokusí se o brejky. My jsme chtěli hlavně uhlídat Dopitu, což se nám nepodařilo a v podstatě rozhodl ten zápas. Znojmo hrálo to, co potřebovalo. Ty jejich góly vyplynuly z nezodpovědnosti nejen obránců, ale celé pětky," nešetřil kritikou mužstva urostlý plzeňský bek.

Roman Málek si na začátku druhé třetiny ještě téměř nešáhl na puk a ten během pěti minut skončil třikrát za jeho zády. Domácím se naštěstí podařilo srovnat, jenže ve 39. minutě při přesilovce Plzeňští nesmyslně zkomplikovali rozehrávku ve vlastní třetině. K volnému puku se jako slepý k houslím dostal Demel a bez rozmyslu jej napálil na branku. Málek přes clonící spoluhráče neměl šanci zahlédnout puk dřív než ve vlastní síti a domácí opět prohrávali. Za této těžké situace se do Plzeňské branky postavil Kamil Jarina. "Já jsem věřil v obrat. Bylo to jenom o gól. Cítil jsem se dobře a chtěl jsem to otočit. Strach jsem rozhodně neměl, brankáře ho mít nemůže. Ale tu zodpovědnost jsem cítil." Asi nejtěžší zákroky předvedl Jarina v prodloužení, které se domácím hrubě nepovedlo. "Když jsme srovnali, tak ta zodpovědnost byla o to větší. Sahali jsme po bodu nebo po dvou. Jenže potom vystřelil znojemský hráč, jeden z našich obránců mi tam přejel a já jsem ten puk vůbec neviděl. Bylo to dvacet vteřin před koncem prodloužení, v takové situaci jsme ten puk měli za každou cenu vybojovat a vyhodit ven."

Dva velmi kuriozní a důležité góly vstřelil Peter Fabuš. Při prvním mu pomohl křivý odraz od mantinelu, po kterém skončil puk před prázdnou brankou. Druhý gól ještě musel být potvrzen video rozhodčím, protože nikdo nechápal, kudy se mohl puk do branky dostat. "Já jsem to nahrával před bránu a myslím si, že to tam srazil sám znojemský obránce. Nevím, proč ještě zkoumali jestli to byl gól nebo nebyl. Prý prověřovali, jestli není někde v sítce díra a jestli tudy puk do branky nepropadl." Plzni se letos daří nevídaně v útoku, ale bývalá vyhlášená obrana ligy je děravá jako ementál. "Pokud dostaneme doma šest gólů, tak nemůžeme vyhrát. Aby jsme jich dali sedm, to je téměř nereálné, strašně se na ty góly nadřeme. My jsme dost lehkovážně přistoupili k té druhé třetině. Znojmo dalo góly, které pro ně byly jednoduché, padly po našich hrubkách. Takové chyby nemůžeme dělat, potom nemůžeme být úspěšní," burcuje tým k větší zodpovědnosti v defensivě plzeňský ostrostřelec.