Každý bod je přeci zlatý, smutnil Lukáš Derner

Plzeň - Podruhé si z Plzně dokázal nějaký tým odvézt všechny body, a to podruhé za poslední tři zápasy. Domácí dokázali ustát počáteční nápor Liberce pouze se ztrátou jedné květinky a ještě v padesáté minutě se hrálo 3:3. Avšak Bílí Tygři udeřili v oslabení, a definitvně tak srazili modrobílé do kolen. Těžko potom tvrdit, že na tiskové konferenci po odehrání šedesáti minut ze střetnutí osmatřicátého kola panovala výborná nálada. „Odehráli jsme smolné utkání, dali jsme si sami dva góly. Je to škoda, mohlo se alespoň dojít do prodloužení. A každý bod je přece zlatý,“ řekla exliberecká opora Lukáš Derner.

Na tiskovou konferenci dorazil samozřejmě daleko spokojenější hostující asistent trenéra Vladimír Čermák. „Do dnešního utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme v první třetině nevyjádřili převahu. V té druhé jsme přestáli několik po sobě jdoucích přesilovek a pak jsme zúročili hru z první třetiny. Třetí dvacetiminutovka již byla vyrovnaná, museli jsme hrát zodpovědně dozadu, což se nám podařilo a vítězství jsme udrželi,“ pochvaloval si. To na Jiřím Kučerovi, hlavním lodivodovi plzeňského týmu, bylo vidět, jak ho porážka mrzí. „Rozhodující bylo to, že soupeř dal dva rychlé góly z přesilovky a tím nám odskočil. Pak se hra vyrovnala a ve třetí části jsme měli šance, ale ty jsme neproměnili. A bohužel v naší další početní výhodě padl rozhodující gól,“ nevesele hodnotil. Do zápasu naskočila nová tvář v modrém dresu – bek Pavel Staněk, Kučera však neřekl, jak to s jeho působením u mužstva bude dál. „Uvidíme, jsou tam nějaká jednání s Jihlavou. Ta jistě bude chtít nějakého hráče na oplátku, ale takhle ještě nic jasného nemůžu říct,“ uzavřel.

Proti „svým“ se dnes postavil stálý cestovatel mezi celky Plzně a Liberce Lukáš Derner. I ten byl velmi skleslý. „Prohráli jsme, nevím, co mám hodnotit, je to špatné. Ty body prostě potřebujeme a pak dostaneme ve vlastní přesilovce rozhodující branku. Odehráli jsme smolné utkání, dali jsme si sami dva góly. Je to škoda, mohlo se alespoň dojít do prodloužení. A každý bod je přece zlatý,“ řekl čtyřiadvacetiletý hráč. Jako zlomová se ukázala čtvrtá branka v síti Lasselsbergeru, která byla připsána na konto Zíba. Derner po zápase zpětné popisoval, jak se celá situace seběhla. „Byl jsem u toho já. V útočném pásmu jsem trefil hráče a pak jel Liberec ve třech na dva. Trefili mě do kalhot a bohužel to tam spadlo. V tu chvíli bych se nejraději někde zakopal a schoval se hluboko pod zem. Bohužel takový je hokejový život, musíme se z toho oklepat a jít dál. Vždyť v úterý nás již čeká další zápas,“ neztrácí známý bojovník víru v lepší časy. I když dnes čelil bývalým spoluhráčům, střetnutí nijak zvlášť nevnímal. „Bylo to jako každé jiné utkání. Kluci mě zkoušeli vyprovokovat, dohrávali mě a já schytal spoustu ran, ale mně se takhle hraje lépe,“ ani omylem si nestěžoval.

Dvojnásobný střelec Jakub Šindel ještě v padesáté minutě oslavoval se svými spoluhráči třetí gól, která ale body nakonec nezajistila. „Cítím se každopádně mizerně. V takové euforii vyrovnáme, všechno jde tím správným směrem. Pak hrajeme přesilovku a shodou čtyř, pěti věcí dostaneme takovou branku. Jestli jde o smůlu nebo ne, nechám na jiných,“ prohlásil těsně po zápase, „tam dvakrát pustíme hráče, pak ustoupíme a nakonec to před Alťákem dvakrát tečují… Prostě potřebné štěstí se k nám otočila zády. Ale zásadní chyby v třetině zase my nesmíme dělat,“ nezapomněl zdůraznit. V úvodních minutách první dvacetiminutovky na ledě jasně vládli Bílí Tygři, kteří domácí nepustili vůbec do hry. Jen zásluhou Martina Altrichtera prohrával Lasselsberger jen o gól. „Liberec na nás vlétl pěkně, v první chvíli mě napadlo, že to vypadá na bůra. Naštěstí jsme pak zase začali hrát, chvilku nám to však trvalo, než jsme se rozjezdili. Museli jsme přijít na to, jak na ně hrát. Mají totiž výborný útok, ale v obraně, když se člověk udrží na puku, tak to jde,“ prozradil svůj postřeh. Pro mladého útočníka nebyl problém srovnat toto střetnutí s tím pátečním proti Slavii. „Dnešní zápas byl o třídu rychlejší, ale nevím, jestli kvalitnější. Když ale porovnám oba soupeře, Slavia v takovéhle euforii nehrála.“ První Šindelova branka padla ze skrumáže, a tak hráč s jednadvacítkou musel celou situaci objasnit. „Míša Důras mi přihrál od mantinelu na prsa a já se pokusil o fotbalové zpracování. Puk tam pak už skákal, zkusil jsem tedy do něho dloubnout. Trefil jsem gólmana do ramene a pak to šlo přes něho. Já jen doufal, že to tam padne. Do branky si puk ale srazil jejich obránce, který šel situaci zachránit, avšak ještě ji zhoršil,“ detailně popsal jedenáctou minutu. Góly mu tam prostě začaly padat, ale v sestavě se nedostává výš. „Každý vidí, že nejsem spokojený hrát takhle a mrzí mě to. Ale jestli mi to pomůže nebo ne, rozhodnout stejně trenéři,“ tvrdí. Již za necelých 48 hodin se Lasselsberger vrátí do zápasového kolotoče, o další možné body jede bojovat na led T-Mobile Arény. „Sparta se zrovna teď chytla, ale my tam umíme zahrát. Buď tam vyhrajeme nebo dostaneme kotel, tak si vyberte,“ uzavřel s notnou dávkou nadsázky.