Uvidí se až na ledě, ví Jiří Dobrovolný

Plzeň - Pokud si chcete počkat na podpis Jiřího Dobrovolného po odpoledním spinningu, obrňte se pořádnou dávkou trpělivosti nebo si radši dopředu zjistěte, jak tam dlouho plánuje být. Jirka totiž svému tělu dával zabrat nejdéle ze všech, ale naše čekání vynahradil bezprostředním přístupem, úsměvem a ochotou k rozhovoru. „Nejoblíbenější část přípravy? Regenerace a svačinka,“ pobavil mě i mé kolegy.

Příprava se vám chýlí ke konci, jak byste ji zhodnotil?
Byla tvrdá, tvrdá a dlouhá.

Poznal jste, že vás vede zbrusu nové trenérské duo? Lišil se jejich plán tréninků od těch, které jste už zažil?
Jednotliví trenéři mají svoje přípravy, každý člověk je jiný. Sice se to od loňska lišilo, ale rychle jsme si na to zvykli.

Když byste si vybral jednu oblíbenou činnost z této části přípravy, jaká by to byla?
Regenerace a svačina.

Kdybyste dostal možnost strávit místo suché přípravy více času na ledu, kývl byste?
Myslím si, že ne. Jeden rok jsem zažil, že jsme trávili daleko víc času na bruslích, ale pak se člověk vůbec na ten led netěší. Já jsem rád, že je to takhle a že 21. nebo 23. července na to půjdeme. Nemá cenu tam chodit dřív, člověka to potom nebaví a míň se těší.

Připojili se k vám junioři, letos ve větším počtu než loni. Stali se oblíbeným terčem hecování nebo zapadli zcela bez problému?
Přijali jsme je úplně v klidu. Jsou to mladí kluci, mají to všechno před sebou, záleží na nich, jak chytnou za pačesy šanci, kterou dostali. Uvidí se až na ledě.

Trénoval s vámi i Tomáš Divíšek. Vnímal jste ho jako prvek navíc?
Nijak zvláštně mi to nepřišlo. Nejvíc to poznáme, až s námi nebude na ledě.

V čem si myslíte, že jeho ztráta bude největší?
Tím, že odejde kapitán a bude se muset hledat nový. Takže jako osobnost. I když nevynikal ve statistikách ze začátku, byl přínosem.

Prozradíte nám, jestli tým vymyslel na navrátilce Matějovského nějaký žertík?
Něco tam proběhlo v kabině, ale že by to bylo nějaké extrémní, to ne.

Máte za sebou i cyklistické soustředění. Vy jste fandou kol?
Mně kola nevadí, vlastně nic z toho trénování. Tady nejde o to, jestli baví nebo ne. Spíš jak to kdo hecne, někdy to jede, pak ne. Letos se moc nejezdilo, nevím, čím to bylo, a na konci jsem se navíc zranil.

A co fotbalové exhibice? Účastníte se jich?
Chodil jsem na ně, ale po zranění bohužel hrát nemůžu. Na kolech jsem si utrhl kus paty, když jsem dělal blbosti. (úsměv)