O finále s MHC Martin

Plzeň – Na dvoudenní turnaj do Vídně odcestovali plzeňští hokejisté. V pátek se utkají v pomyslném semifinále se slovenským účastníkem Slovnaft extraligy MHC Martin a.s. V celku loňského čtvrtfinalisty v play-off působí Ľubomír Hurtaj a David Appel, kteří prostředí na západě Čech moc dobře znají. Druhou dvojici tvoří SC Langenthal - EV Vienna Capitals. O den později si to spolu rozdají poražení a vítězové.


MHC MARTIN a.s.
vs.
HC LASSELSBERGER PLZEŇ


Kelly´s Cup – pátek 29. srpna ve Vídni


V Martinu se rozrůstá česká enkláva

Několik známých tváří pro českého fanouška působí v týmu Martina. Pro toho plzeňského je asi nejvíc vybavitelný Ľubomír Hurtaj, který v sezóně 2002/2003 přišel do Lasselsbergeru ze Slovanu Bratislava, poté působil i v Karlových Varech a před letošním příchodem na Slovensko hrál za Wolfsburg. Podobným případem je i David Appel, jenž se v závěru loňské sezóny objevil v Plzni. Mladý útočník je po Říhovi, Podstavkovi, Lakosilovi, Havlovi, Škutovi a Polákovi už osmým hokejistou z České republiky v kádru slovenského týmu, protože z Ústí nad Labem se do “svého“ klubu vrátil Hovorka.

MHC Martin mezi slovenskou elitou od roku 1993

Klub MHC Martin vznikl v roce 1932 pod názvem Slávia a mezi prvními hráči najdeme například i akademického malíře Miloše Alexandra Bazovského. Ve vyšších soutěžích se klub objevuje až od začátku 70-tých let, kdy začal hrát v I.SNHL, ve které strávil 21 sezón a získal opakovaně 2.místo. Po postupu do extraligy dosáhl hned v premiérovém ročníku 1993/94 největší úspěch, když vybojoval bronzové medaile. Od té doby hrál v nejvyšší soutěž téměř nepřetržitě (s pauzou v sezóně 1999/2000, kdy působil v 1.lize) až do roku 2004, kdy opět sestoupil. V dalším roce sice nevyšlo Martinu play-off v první lize, ale odkoupením licence od Dubnice nad Váhou se mezi slovenskou hokejovou elitu opět vrátil. A v ní si nyní vede o poznání lépe… Zdroj: http://www.mhcmartin.sk/ .

Neuvěřitelné vyřazení v loňském play-off

Ve čtvrtfinále narazil favorit série, třetí tým dlouhodobé části, proti Trenčínu. Vše běželo podle plánu. Martin vyhrál úvodní dva duely na svém ledě 4:2 a 5:4 v prodloužení a série se stěhovala na led soupeře. I tam dokázal v prvním zápase favorit nezaváhat a měl čtyři mečboly v kapse. Jenže další utkání nalomil zle jeho psychiku, protože první prohru 2:3 zařídil Král z Dukly v čase 59:45. Páté utkání mělo rozhodnout o postupujícím. Ten také vedl před svými fanoušky v polovině zápasu 4:1, ale k obratu zavelel opět Václav Král a Dukla dokázala vyhrát 5:4 v samostatných nájezdech. To už bylo na Martin moc a zbývající dva mače prohrál 3:4 a 2:3 v prodloužení a byl vyřazen…

-----------------------------------------------------------------------------------

MHC MARTIN a.s. 4
MHK 32, a.s. LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2
(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Říha (Havel, Ďatelinka), 30. Říha (Havel, Beran), 49. Ďatelinka (Mahdalík, Dzerins), 60. Beran (Appel) - 40. Rehák (Halaj), 51. Kuric (Huna Robert)
MHC Martin a.s.: Lakosil - Klepáč, Polák, Smrek, Ďatelinka, Vantroba, Škuta, Dvořák - Říha, Beran, Havel - Dornič, Mahdalík, Dzerinš - Appel, Hovorka, Török - Jančovič, Nátny, Škumát.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ 9
BK MALDÁ BOLESLAV 5
(3:0, 3:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 28., 48. a 55. Kracík, 18. a 22. Šindel, 8. Vlasák, 9. Dvořák, 29. Benák, 52. Důras - 32. Barinka, 34. Kočí, 40. Benda, 42. Tomas, 50. Eiselt.
Trenéři: Hynek a Razým.

-----------------------------------------------------------------------------------